Spoznaj nový Ford Tourneo Custom. Prekvapí výkonom aj výbavou

5. júna 2024
Ford Tourneo Custom

V oblasti rodinných vozidiel je najdôležitejšia všestrannosť a komfort. Spoločnosť Ford pochopila tieto požiadavky a opäť zdvihla latku svojou najnovšou ponukou: úplne novým modelom Ford Tourneo Custom.

Na prvý pohľad Tourneo Custom zaujme elegantným dizajnom exteriéru s dynamickými líniami a odvážnou prednou mriežkou, ktorá vyžaruje sebavedomie.

Je to vozidlo, ktoré bez námahy spája funkčnosť s estetikou, vďaka čomu vyniká na cestách. Nie je to však len o vzhľade; keď sa ponoríte hlbšie, objavíte množstvo funkcií, ktoré uspokojujú potreby moderných rodín.

Priestranný a flexibilný interiér

Vstúpte dovnútra a privíta vás priestranný a prepracovaný interiér, v ktorom sa pohodlne usadí až deväť cestujúcich. Pohodlné sedadlá, dostatok priestoru na nohy a prémiové materiály vytvárajú atmosféru relaxu, zatiaľ čo premyslené detaily, ako napríklad viacero portov USB na nabíjanie a nastaviteľné konfigurácie sedadiel, zvyšujú pohodlie všetkých cestujúcich.

Či sa chystáte na aktívny rodinný výlet cez víkend alebo chcete štýlovo, pohodlne a elegantne odviezť šéfa na letisko, čisto elektrická pohonná jednotka, pokročilé možnosti konektivity, špičkový dizajn a nové luxusné prvky modelu E-Tourneo Custom sú presvedčivou voľbou,“ povedal Haníš Schep, generálny riaditeľ divízie Ford Pro pre Európu.

Značka Tourneo bola vždy synonymom pre priestor a všestrannosť – teraz rozširujeme jej príťažlivosť aj pre novú generáciu náročných kupcov elektromobilov, ktorí hľadajú výkon a pohodlie.“

Ford Tourneo Custom

Inovácie a konektivita

Inovácie sú základom dizajnu modelu Tourneo Custom. Pokročilé asistenčné systémy pre vodiča, ako napríklad adaptívny tempomat, asistent udržiavania v jazdnom pruhu a autonómne núdzové brzdenie, poskytujú pokoj na cestách, zatiaľ čo intuitívny informačno-zábavný systém SYNC sa postará o zábavu a informovanosť všetkých cestujúcich počas celej cesty.

V kabíne sú ďalšie nové prvky, aby ste si mohli svoje vozidlo prispôsobiť a zdokonaliť zážitok z cestovania, vrátane veľkej presklenej panoramatickej strechy, ktorá zvýrazňuje pocit priestrannosti a zvyšuje množstvo svetla pre cestujúcich.

Na skle je nanesená vrstva pohlcujúca infračervené žiarenie, ktorá pomáha udržiavať nižšiu teplotu v kabíne počas jazdy za jasných slnečných dní.

Elektricky ovládané posuvné bočné dvere sú taktiež vybavené ovládaním bez rúk, takže ich možno otvoriť pohybom nohy vedľa predného kolesa, napríklad keď vodič nesie v rukách ťažké predmety.

Maximálne pohodlie a pôžitok počas jazdy v úplne novom modeli Tourneo Custom zaisťuje aj trojzónová klimatizácia s elektronickou reguláciou teploty vzduchu, výkonný audiosystém Bang & Olufsen so 14 reproduktormi a subwooferom umiestneným vzadu, sofistikované ambientné osvetlenie, bezdrôtová nabíjacia podložka pre mobilné zariadenia a vyhrievané krajné sedadlá v druhom rade.

Spoločnosť Ford okrem toho vyvinula aj inovatívny nový systém digitálneho kľúča, ktorý by mal byť podľa plánu dostupný v roku 2024.

Využíva technológiu NFC a inšpiroval sa kľúčovými kartami v hoteloch. Majitelia môžu namiesto objemnej kľúčenky nosiť tenkú, vodeodolnú kartu, čo je praktické napríklad pri športe alebo zábave v exteriéri. Prínosom môže byť pre firemných zákazníkov, kde vozidlo používa viac vodičov.

Ford Tourneo Custom

Udržateľnosť bez straty výkonu

Okrem pôsobivého výkonu a výbavy nastavuje Tourneo Custom aj nový štandard udržateľnosti vo svojej triede. Záväzok spoločnosti Ford znižovať emisie a zvyšovať palivovú účinnosť je zrejmý z možností ekologických motorov a ľahkej konštrukcie modelu Tourneo Custom, ktoré zabezpečujú minimálny vplyv na životné prostredie bez toho, aby sa znížil výkon.

Model E-Tourneo Custom patrí medzi jeden zo štyroch nových plne elektrických modelov od divízie Ford Pro, ktoré automobilka uvedie na európsky trh do roku 2024.

Je určený pre bežných aj firemných zákazníkov a ponúka priestor až pre osem cestujúcich. E-Tourneo Custom zvyšuje latku v segmente multifunkčných vozidiel. Kombinuje novú platformu skonštruovanú tak, aby zaisťovala maximálnu všestrannosť a komfort s mimoriadne účinným batériovo-elektrickým pohonom, ktorý dokáže poskytnúť cieľový dojazd na úrovni až do 370 km.

Modely Tourneo Custom s naftovými motormi EcoBlue sa podľa plánu dostanú k zákazníkom od jesene 2023. Ďalšie varianty budú k dispozícii neskôr.

Či už sa vydávate na dobrodružstvo naprieč krajinou, alebo len vybavujete záležitosti po meste, Tourneo  Custom je pripravený pozdvihnúť váš zážitok z jazdy na novú úroveň.

Pre viac informácii navštívte summitmotorsba.sk.


Text a foto: Summit Motors Bratislava

1/1
Zavrieť reklamu