Predstavujeme Barboru Keherovú, ilustrátorku septembrového RELAXu

11. septembra 2023
Barbora Keherova, Ilustrátorka

Kto z vás si náš RELAX kupuje pravidelne, určite neprehliadol jeho novoročný redizajn. Vydávame ho s dvoma titulkami, pričom na jednej z nich sa nachádza ilustrácia na určitú tému. Najnovšiu titulku s rodinným motívom ilustrovala slovenská ilustrátorka Barbora Keherová. Poďme si ju predstaviť.

Každej ilustrátorke a ilustrátorovi kladieme niekoľko rovnakých otázok. Odpovede na ne nájdete v tomto článku.

Barbora, ako ste sa dostali k výtvarnej tvorbe a k ilustrácii? 

Od malička som mala vášeň pre kreslenie a kreativitu. Táto láska k umeniu ma viedla k rozhodnutiu študovať architektúru. Avšak počas štúdia som si uvedomila, že moje srdce patrí skôr ilustrácii a výtvarnému umeniu, než navrhovaniu budov.

Aké témy prevládajú vo vašej tvorbe?

Najčastejšie zobrazujem ľudí, fascinujú ma ich rôznorodé povahy a osudy. Mám slabosť pre silné ženské postavy, čo odráža moju vieru v ženskú silu a odhodlanie. Okrem toho ma láka aj tajomstvo fantázijnej ríše, najmä zvierat a prírodných motívov, kde nájdem bezhraničnú inšpiráciu.

Kde nachádzate inšpiráciu?

Najväčšiu inšpiráciu čerpám z diel umelcov avantgardy 20. storočia. Ich odvaha experimentovať a zlomiť konvenčné pravidlá mi pripomína, že umenie nemá hranice a je neustálym vývojom mysle a ruky umelca.

Skúste našim čitateľkám a čitateľom odporučiť:

  • KNIHU: Brave New World (Aldous Huxley)
  • FILM: Asteroid City
  • VÝSTAVU, KTORÚ BY SI NEMALI NECHAŤ UJSŤ: výstavu fotografií fotografa Steve McCurry vo viedenskom Semperdepot. Výstava je dostupná do 24. septembra 2023.
  • ALBUM, KTORÝ VÁS OSLOVIL: Did you know that there’s a tunnel under Ocean Bvld (Lana del Rey)

A čo hovorí o ilustrácii pre RELAX?

Na tejto ilustrácii sa zhmotňuje inšpirácia, ktorú som získala od mojich kamarátov – rodičov. Dokázali nájsť ideálny balans, ktorý v sebe spája lásku, disciplínu a moderné trendy vo výchove svojich detí.

Relax 5/2023 titulka

Barbora Keherová je bývalá architektka, ktorá v sebe objavila vášeň k ilustrovaniu. Inšpirovaná emóciami a zaujímavými osobnosťami vytvára živé, rozprávkové diela oslavujúce silné ženy. Je zručná v digitálnych médiách, maľbe a animácii. Barborine fascinujúce „obrázky“ spájajú život a fantáziu a zanechávajú trvalý dojem na všetkých, ktorí ich zažijú. Viac o jej tvorbe sa dozviete na jej webovej stránke alebo na jej Instagrame.

PS. RELAX s jej kreslenou titulkou je stále v predaji a nájdete ho vo svojej predajni tlače.


Text: Eva Fačková
Foto: archív Barbory Keherovej

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu