3 dôvody na relax v Rajeckých Tepliciach

Kúpele Rajecké Teplice. Foto: Kúpele Rajecké Teplice

Úžasné podmienky pre bikerov a blahodarné účinky miestnych kúpeľov využíva aj slovenská zjazdová legenda horskej cyklistiky.

Kedykoľvek nemá pracovné povinnosti okolo rodného Pezinka, vyberá sa Filip Polc aj s bicyklom do Rajeckých Teplíc. Do mestečka, slabú polhodinku od Žiliny, ho počas prakticky každej voľnej chvíle neťahá len rodina, ale hlavne podmienky pre bikerov. Že sa tam dá nájsť skutočný raj pre dve kolesá, dokazuje spleť krátkych aj dlhých trailov všetkých náročností, rozbiehajúcich sa priamo zo srdca malého mesta rôznymi smermi.

Od prudkých krátkych tratí cez dlhé hrebeňovky, výlety po okolitých hradoch a iných prírodných pamiatkach až po túru na Martinské hole za rýchlymi zjazdovými traťami – každý si vyberie podľa svojich nárokov a možností.

1. Dokonalá odmena za výkon

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Rajeckých Teplíc – či už na bicykloch alebo pešo – po dňoch strávených aktivitou v prírode bude pre vás nedoceniteľnou možnosť oddýchnuť si v kúpeľoch, ktoré sú poznávacím znamením tohto kúpeľného mesta a v poslednom období prešli veľkou rekonštrukciou.

Vonkajšie aj vnútorné bazény a šesť rôznych sáun tvoria dokonalé miesto, kde sa môžete pôžitkársky uvoľniť po náročnom dni. Filip Polc, ktorý je tu ako doma s vlastnou tabuľkou na stene slávnych hostí, to veľmi dobre vie. Tak ako on, aj ďalší klienti posedávajú vo vyhriatom vonkajšom bazéne obklopenom antickými stĺpmi a sochami a sledujú západ slnka za kopcom s poetickým názvom Tlstá hora. Alebo si vychutnávajú niektorú zo sáun či ďalších atrakcií nového vodného sveta.

Kúpele Rajecké Telplice vám ponúkajú vnútorné aj vonkajšie bazény. Foto: Kúpele Rajecké Telplice.
Kúpele Rajecké Telplice vám ponúkajú vnútorné aj vonkajšie bazény. Foto: Kúpele Rajecké Telplice.

2. Luxus a služby v jednom

Dobudovaním vonkajších bazénov koncom roka 2012 pribudlo k celkovej ploche vnútorných wellness priestorov ďalších veľkorysých 740 m2 vodnej a viac ako 3 000 m2 oddychovej plochy.

Sedací kruhový bazén s teplotou vody 37 až 38 °C s antickým altánkom a priemerom 6,7 m je vybavený vodnými masážnymi tryskami. Bazén je zároveň prepojený výplavom s vnútorným areálom. Druhý bazén je plavecký s dĺžkou 25 metrov a priemernou teplotou 27 až 28 °C. Obidva bazény sú k dispozícii celoročne.

Súčasťou vonkajšieho areálu je aj Turecký celotelový kúpeľ s povzbudzujúcim účinkom na kardiovaskulárny aparát a posilnenie imunity. Ide o komplex dvoch bazénikov s odlišnými teplotami vody – v jednom je 18 až 20 °C a v druhom 38 až 40 °C. Komplex služieb dopĺňajú odpočinková oáza s množstvom ležadiel, biosauna z masívneho dreva a štýlová reštaurácia.

Pri vytváraní koncepcie vonkajšieho vodného sveta v Rajeckých Tepliciach sa majitelia kúpeľov inšpirovali aj v zahraničí, najmä v krajinách s rozvinutou tradíciou kúpeľníctva. Ich ambíciou je ponúknuť klientom pridanú hodnotu – exkluzívne prostredie s vynikajúcimi službami a vyškoleným od­borným personálom.

Relax tip:

Chcete aj vy relaxovať ako profesionálny jazdec? Navštívte stránku www.spa.sk, kde nájdete všetky informácie o kúpeľoch aj o ubytovaní v nich. Ak by ste chceli okúsiť traily, na ktorých Filip často jazdieva, jednoducho sa vydajte do Rajeckých Teplíc a šliapte hore kopcom. Na sto percent narazíte na vynikajúce traily, ktoré vás budú baviť.

Kúpele Aphrodite

História jedných z najznámejších slovenských kúpeľov siaha až do 14. storočia a práve tu sa v rámci kúpeľov na Slovensku začali prvý raz ponúkať aj wellness služby. Pýchou Rajeckých Teplíc je Liečebný dom Aphrodite****, ktorý má jeden z najkrajších vodných a saunových svetov u nás.

Termálna voda s teplotou 38 °C je vhodná na liečenie zápalových aj degeneratívnych chorôb pohybového ústrojenstva, kĺbov, chrbtice, nervových chorôb a chorôb z povolania. Dva vonkajšie a dva vnútorné bazény vrátane 25-metrového plaveckého dopĺňa šesť rôznych sáun a liečebné a relaxačné procedúry. Sedem ubytovacích zariadení rôznych kategórií v blízkosti kúpeľov uspokojí náročnejších aj skromnejších. Vstup do kúpeľov je aj pre neubytovaných hostí. Viac info nájdete na www.spa.sk.

3. Rajecké Teplice nie sú len kúpele, ale aj krásna príroda a šport v lete aj zime

Mesto je najznámejšie svojimi kúpeľmi, no okrem nich ponúka množstvo voľnočasových aktivít. Lyžovačka v zime a cykloturistika i turistika v lete vás vylákajú do jedných z najkrajších pohorí na Slovensku. V priľahlých kopcoch sa nachádza hneď niekoľko hradov a zámkov či prírodných pamiatok. Mapy s cyklotrasami si kúpite napríklad aj na recepcii kúpeľov. V meste sa nachádzajú aj tenisové kurty, veľké golfové ihrisko a malé jazierko v parku, na ktorom sa dá člnkovať.

Keď sa dostanete na skaly vysoko nad mestom, ktoré miestni nazývajú jednoducho Skalky, budete mať celý Rajec pod sebou ako na dlani. Foto: Filip Nagy
Keď sa dostanete na skaly vysoko nad mestom, ktoré miestni nazývajú jednoducho Skalky, budete mať celý Rajec pod sebou ako na dlani. Foto: Filip Nagy

Kto je Filip Polc?

31-ročný Pezinčan začal s cyklistikou už vo svojich štyroch rokoch a zjazdu, v ktorom získal postavenie najlepšieho slovenského horského cyklistu, holduje už viac ako polovicu svojho života. K množstvu úspechov doma aj v zahraničí si v posledných rokoch pripísal aj tituly kráľa mestských zjazdových pretekov, ktoré každoročne absolvuje v Južnej Amerike s pravidelným umiestnením na najvyššej priečke. Ak teda existuje niekto, s kým by ste sa chceli ísť povoziť do lesa, je to práve Filip Polc. Filip Polc má v kúpeľoch vlastnú tabuľku na stene slávnych hostí.

Text: Redakcia
Foto: Filip Nagy, kúpele Rajecké Teplice

1/1
Zavrieť reklamu