Test: Bežecká bunda Salomon SENSE AERO WIND

Bežecká bunda Salomon SENSE AERO WIND

Superľahká a superfunkčná bežecká vetrovka.

Už názov tejto bežeckej vetrovky napovedá, že sa jedná o špičkový kúsok odolný proti vetru, ktorý je predurčený na podávanie vysokých výkonov.

Hneď po vybalení ma prekvapila hmotnosť vetrovky len 88 gramov. Dá sa veľmi ľahko zbaliť do integrovaného vrecka, takže si ju na tréning či preteky môžete vziať len pre istotu a nezaberie vám takmer žiadne miesto. Pohodlne sa zmestí do bežeckého opasku, vrecka na nohaviciach alebo bežeckej vesty.

Vetrovku pri behu ani necítite, a tak sa môžete sústrediť len na svoj výkon. O priedušnosť sa stará perforácia na chrbte. Najlepšou vychytávkou na tejto vetrovke je podľa mňa manžeta s cvokom umiestnená vpredu. Poznáte ten pocit, keď je vám príliš teplo, rozopnete si vetrovku a potom vám nepríjemne padá z ramien a zošuchuje sa? No zároveň nie je až tak teplo, aby ste si ju celkom vyzliekli? S týmto kúskom vám takáto nepríjemnosť nehrozí.

V oblasti hrudníka vetrovku jednoducho zapnete (ja to zvládam aj jednou rukou), vďaka čomu drží presne tam, kde má, aj keď je rozopnutá. Tlieskam, Salomon!

Rovnako výborne je spracovaná kapucňa. V jej prednej časti sa nachádza elastická manžeta s malým šiltom. Vďaka tomu kapucňa drží na hlave aj pri naozaj vetrovka stále ochráni pred vetrom a čiastočne aj dažďom. Jej vodoodolnosť ma príjemne prekvapila. Taká vysoká priedušnosť pri zachovaní takej dobrej odolnosti proti vode nie je úplným štandardom. Vetrovka odolá aj silnejšiemu dažďu a vy si môžete bez problémov vychutnať aj beh v horšom počasí.

Vetrovka má integrované vrecká, ktoré sa dajú zapnúť, takže vaše kľúče a mobil budú v bezpečí. Osobne vrecká na vetrovke nevyužívam, jednoducho nemám rád, keď mi tam skáču kľúče alebo telefón, takže volím radšej bežecký opasok. Komu to však neprekáža, možností na uloženie potrebných vecí je tu neúrekom.

Richard Chrappa testuje Salomon DRX BLISS

Veľmi oceňujem výraznú žltú farbu, ktorú vidno aj v zhoršených podmienkach, čo ešte umocňujú reflexné prvky. Farieb je k dispozícii viac, ale táto je z môjho pohľadu určite najlepšou voľbou. Materiál je rýchloschnúci, čo oceníte pri striedaní počasia, keď chvíľu prší a chvíľu svieti slnko. Je šanca, že keď zmoknete a prestane pršať, vetrovka úplne vyschne. A to sa pri jarných, jesenných, ale aj ranných letných behoch stáva pomerne bežne.

Ak hľadáte spoľahlivú vetrovku, ktorá vás ochráni pred nepriazňou počasia a vďaka ktorej vás bude skvele vidno, práve ste ju našli. Využiť ju môžete aj na turistike, kde vás vďaka svojím vlastnostiam udrží v pohodlí. silnom vetre. Tieto vychytávky sú niečo, čo počas tréningu alebo pretekov ocení naozaj každý.

Počas tréningu preto, že je to pohodlné, no a počas pretekov ušetríte drahocenné sekundy. Jednoducho sústredíte na svoj výkon a na vetrovku sa môžete stopercentne spoľahnúť. Ak milujete horské behanie podobne ako ja, táto vetrovka by vo vašej výbave nemala chýbať. Na horách sa môže počasie zmeniť lúsknutím prsta, no vy budete pripravení a nezastaví vás ani silný vietor. Vďaka extrémnej ľahkosti nezaberie veľa miesta a ani nebudete vedieť, že ju v bežeckej veste máte. Rovnako ju oceníte pri tréningu na ceste, kde je cítiť každý gram hmotnosti.

Vetrovka zároveň veľmi dobre sedí, preto sa nebudete cítiť, akoby ste na sebe mali padák. Netreba zabudnúť ani na reflexné prvky, ktoré sú efektívne umiestnené na všetkých stranách vetrovky. Takže budete nielen chránení pred nepríjemným vetrom, ale bude vás aj dobre vidno.

Hodnotenie

Plusy:

  • Špičková odolnosť proti vetru
  • Prekvapivo nízka hmotnosť
  • Výborné spracovanie

Mínusy:

  • Na tejto vetrovke sme nenašli žiadne negatívum.

Verdikt:

Superľahká a superfunkčná bežecká vetrovka, ktorú môžete mať vždy poruke.

Viac informácií sa dozviete na salomon.com.


Text a foto: Richard Chrappa

1/1
Zavrieť reklamu