Tipy, ako si vytvoriť domáci wellness

5. februára 2024
Mobelix, detska izba

Domov je priestor, kde by sme sa mali cítiť pokojne, harmonicky a bezpečne. Vytvorte si domáci wellness, ktorým prispejete k príjemným chvíľam vo vašom milovanom prostredí. Poradíme vám, ako na to.

Krátke dni so skorým stmievaním zažívame už niekoľko mesiacov a nejaký čas ešte pretrvajú. Chodiť domov počas tmy po náročnom dni v práci, si žiada poriadnu dávku oddychu. Prispôsobte tomu svoju domácnosť.

Je začiatok roka a vy ste stále unavení? Chýba vám kvalitný spánok? Alebo máte viac povinností ako dokážete uniesť? To nie je úplne v poriadku a možno je na čase niečo zmeniť. Inšpirujte sa našimi tipmi, ako si vytvoriť domáci wellness. Nie je to len o horúcom kúpeli s voňavou penou.

Mobelix, domaci kutik

Dbajte na kvalitu svojho vzduchu

Keď vojdete do interiéru, ako prvé si všimnete čistotu priestoru a jeho vôňu. Základom je pravidelné vetranie a upratovanie, ktorými predídete množstvu prachu a rôznych pachov z varenia. Súčasné klimatizácie majú aj funkciu čistenia vzduchu, čiže nielenže vám v lete dodajú jemný vánok, ale postarajú sa aj o lepšie ovzdušie. Príjemnú vôňu zas zabezpečia rôzne difuzéry, vonné tyčinky, sviečky a oleje.

Mobelix, domaci kutik

Príroda v interiéri

Prepájanie exteriéru s interiérom nie je žiadna špeciálna novinka. Tento trend však naberá na intenzite a má blahodárny vplyv na fyzické, ale aj psychické zdravie. Ako ho vniesť do vnútorného prostredia? Prostredníctvom prírodných kúskov. Základnými materiálmi sú drevo, ratan, juta, morská tráva, bavlna, ľan a rovnako aj prvky z kameňa či keramika. Dodajte priestoru kúsok prírody aj pomocou črepníkových či sušených kvetov alebo byliniek. Jedným zo známych interiérových štýlov, ktorý využíva všetky vyššie spomenuté atribúty, je Japandi. Počuli ste už o ňom?

Mobelix obývačka

Čas pre seba

Starostlivosť o telo a dušu sú hlavnými piliermi spokojného a šťastného človeka. Doprajte si po práci voňavý kúpeľ s bylinkami a penou, zabaľte sa do mäkkého župana a posaďte do pohodlného kresla pri svetle sviečok. Stačí si zapnúť vašu obľúbenú hudbu a len tak si užívať pokoj a kľud. Ak radi tvoríte, máme pre vás tip na DIY voňavé bomby do kúpeľa. Vyskúšate?

Mobelix, obyvacka

Držte sa zdravých návykov

Relax je všeobecne dôležitý, ale treba to vedieť vyrovnať aj s určitým režimom, ktorý prospieva vášmu zdraviu. Nielen v rámci predsavzatí, ktoré si dáte na začiatku roka, ale aj počas ďalších 11 mesiacov. Zásadná je plnohodnotná strava a pohyb, ktorý vám dodá úžasné endorfíny a energiu.

mobelix kupelna

Aj vy túžite vybudovať si systém, ktorý vám prinesie viac radosti, energie a pokoja do života? Inšpirujte sa ďalšími zaujímavými tipmi na tomto blogu.


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu