V Chorvátsku strávi dokonalú dovolenku každý

2. augusta 2022

Nechajte sa pohladiť slnkom a vkročte do azúrovo modrého mora – na prvé počutie krásna predstava, ktorá sa len pár hodín od Slovenska môže stať realitou. Vyberte sa do Chorvátska – veď je to váš život, váš čas, váš zážitok.

Titulná fotka: Brela, Podraće. Foto: Vjeko Begovic.

Ponúka dokonalý zážitok nielen pre nových návštevníkov, ale aj pre pravidelných dovolenkárov.

Prímorská krajina je známa svojimi prírodnými krásami, stredomorským podnebím, či skvelým jedlom. K jej koloritu však prispieva aj malebnosť malých mestečiek, známe aj neobjavené pláže. Praktickou výhodou Chorvátska je jeho poloha a preto je obľúbenou dovolenkovou destináciou nielen Slovákov, ale aj obyvateľov okolitých krajín.

Vedeli ste, že ku Chorvátsku prináleží viac ako tisíc ostrovov?

Hvar. Foto: Boris Kačan

Na chorvátskych plážach si oddýchne každý

Chorvátsko sa vďaka svojej polohe môže chváliť plážami každého druhu, ktoré sú navyše bezpečné na kúpanie. Počas pravidelného testovania bolo takmer 98 % testovaných pláží vyhlásených ako ideálne na kúpanie. Ulahodia skutočne každému.

Ste skôr mestský typ? Vyskúšajte Banje v Dubrovníku.

Máte radšej samotu? Objavujte brehy ostrovov Korčula alebo Lastovo.

Brela vám ponúkne krásne kamienkové pláže a na ostrove Vis sa dokonale zrelaxujete.

Na ostrove Pag to naozaj žije a na Brači môžete dokonca vyskúšať surfovanie.

V Chorvátsku si vyberie naozaj každý – rodiny, objavovatelia nedotknutej prírody či nudisti.

Zlatni Rat na ostrove Brač. Foto: Aleksandar Gospić.

Romantické miesta na každom kroku

Prechádzky po pláži a sledovanie západov slnka, ktoré sú každý večer diametrálne iné len potvrdzujú fakt, že Chorvátsko je na romantiku ako stvorené. A tie rána! Keď otvoríte okno, zacítite vo vzduchu more a budia vás poletujúce čajky. Pridajte k tomu prechádzky malebnými dedinkami a mestečkami, vôňu čerstvo upražených rýb a pohľad na šťastných ľudí okolo seba, ktorí si po náročných mesiacoch dopriali dovolenku. Toto vám prinesie len Chorvátsko.

A viete, prečo sa toľko ľudí pravidelne vracia do Chorvátska? Je to o zážitku. Lebo vedia, že v tejto destinácii majú istotu pohľadu na krásnu prírodu, čisté more a môžu ho každý rok spoznávať hlbšie a hlbšie.

Západ slnka v Rovinji. Foto: Brotherside.

Keď ste v Chorvátsku, nevynechajte výlet loďou

Tisícka chorvátskych ostrovov čaká už teraz na vašu návštevu. A preto, ak aj chcete zakotviť na pevnine – napríklad v Splite alebo v Dubrovníku, vyskúšajte ozajstný dovolenkový zážitok a prevezte sa loďou alebo trajektom na niektorý z ostrovov a vyberte sa na jeho poznávačku. Samotná plavba s vetrom vo vlasoch je osobitným zážitkom a navyše sa vám podarí spoznať novú lokalitu.

Vyberte sa napríklad na ostrov Hvar, jeden z najslnečnejších ostrovov, plný historických pamiatok, malých kostolíkov či pevností. Hvar, ako aj stovky ďalších ostrovov čakajú už teraz na to, aby ste ich objavili.

Necháte sa zlákať na krásnu prírodu a dovolenkového ducha obľúbeného Chorvátska?

Čo tak navštíviť Chorvátsko? Zaraďte ho do svojich dovolenkových plánov!

Text: RELAX
Foto: Vjeko Begović, Boris Kačan, Aleksandar Gospić, Brotherside

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu