Zacvičte si pre lepší sex

Túžite po novom impulze a väčšej chuti na milovanie? Vyskúšajte pár jednoduchých cvikov, ktoré vás dostanú do formy, zlepšia vám náladu a zároveň vám skvalitnia sexuálny život.

3. Mostík

Pozícia mosta pomáha posilňovať dolnú časť chrbta, zadku a podkolenných väzov, čo ovplyvňuje zasa najmä vytrvalosť v niektorých sexuálnych pozíciách.

Ľahnite si na chrbát s pokrčenými kolenami a chodidlami na podlahe. Ruky nechajte ležať po bokoch tela, zdvihnite boky a stiahnite sedacie svaly. Postupne pokračujte v zdvíhaní zadku čoraz vyššie, až kým nebudete ležať len na hornej časti chrbta alebo ramien. Paže a nohy sa musia stále dotýkať podlahy. V maximálnej pozícii vydržte asi 10 sekúnd, potom pomaly povoľte a ľahnite si naspäť na zem. Opakujte 10-krát v troch sériách.

Pozícia mosta pomáha posilňovať dolnú časť chrbta, zadku a podkolenných väzov. Foto: Shutterstock.

4. Vzpor

Jednoduché cvičenie, pri ktorom sa posilňujú zároveň brušné svaly, stehná, zadok i paže. Teda svaly, ktoré pomáhajú synchronizovať telo pri milovaní.

Ľahnite si tvárou k zemi, oprite sa celou plochou predlaktia o podložku, mali by ste ich mať od seba na šírku ramien, a telo nadvihnite do roviny. Vyhnite sa nadmernému dvíhaniu bokov, naopak, stiahnite brušné a sedacie svaly. V tejto polohe vydržte 10 sekúnd a následne sa uvoľnite. Cvik opakujte 10-krát v troch sériách.

Jednoduché cvičenie, pri ktorom sa posilňujú zároveň brušné svaly, stehná, zadok i paže. Foto: Shutterstock.
2/4
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu