10 najobľúbenejších ciest pre rok 2019

Patagónia, Ohňová zem. Foto: Ľuboš Fellner

Ľuboš Fellner patrí k najscestovanejším Slovákom. Na svojich cestách navštívil už viac než 200 destinácií vrátane Saudskej Arábie, Nauru, Gabonu či severného pólu. Už 27 rokov je dušou cestovnej kancelárie BUBO, a preto sme radi, že sa s nami podelil o svojich 10 top tipov pre tých scestovaných aj tých menej scestovanejších.

Patagónia, Ohňová zem

Magická cesta na koniec sveta. Pripravte sa na to najkrajšie z našej planéty a vyberte sa na predĺžený pobyt v Torres del Paine, túru k legendárnym vežiam, či v mačkách na najkrajší argentínsky ľadovec Perito Moreno. Luxusnou loďou sa dostanete aj na miesta, ktorých sa dotklo len zopár ľudí. Aj tento rok spoločne dobyjeme Hornov mys!

Eswantini, Lesotho, Jar

Magická južná Afrika.
Magická južná Afrika.

Magická južná Afrika. Afrika láka, teraz je čas! Nadýchame sa vône oceánu v úžasnom Kapskom meste, ochutnáme lahodné vína, ktorých tradíciu sem priniesli hugenoti z La Rochelle a zažijeme dokonalé safari v národných parkoch Chobe a Kruger. Horské kráľovstvá Lesotho a Eswatini sú čerešničkou na torte.

Kolumbia

Kolumbia patrí právom medzi najkrajšie krajiny na svete. Foto: Ľuboš Fellner
Kolumbia patrí právom medzi najkrajšie krajiny na svete. Foto: Ľuboš Fellner

Kolumbia patrí právom medzi najkrajšie krajiny na svete a jej scenérie uspokoja chuť každého cestovateľa.

Zelená džungľa, vysoké Andy s lahodnou kávou, kultúra, fascinujúce pamiatky a pohodové karibské pobrežie. Dotknite sa najvyššej palmy sveta, ochutnajte jednu z najlepších káv a čaj z koky, zažite Eldorádo.

Uvidíte na vlastné oči zlatý poklad a neuveriteľné bohatstvo, miesta, ktoré svet ešte tak celkom neobjavil.

Kuba – teraz alebo nikdy

Ak by sa nemerala kvalita života podľa HDP, ale podľa šťastia, Kuba by ešte vždy suverénne vyhrávala. 
Ak by sa nemerala kvalita života podľa HDP, ale podľa šťastia, Kuba by ešte vždy suverénne vyhrávala.

Ak by sa nemerala kvalita života podľa HDP, ale podľa šťastia, Kuba by ešte vždy suverénne vyhrávala. Vzduchom sa nesie akési fluidum šťastia a pohody a bude vás sprevádzať po celej ceste.

Poďte to ešte stihnúť, kym sa ostrov definitívne nezmení. Zatancujte si s kubánskymi mladíkmi v uliciach starej Havany a Kuba sa vám zaručene dostane pod kožu.

Island, Nórsko

BUBO chodí do Škandinávie už od roku 1994
BUBO chodí do Škandinávie už od roku 1994.

Dlhé roky trvalo, kým Slováci objavili krásy Škandinávie, kam BUBO chodí už od roku 1994. Dnes je táto cesta našou najpopulárnejšou v Európe.

Poďte s nami na fascinujúci sever a uvidíte to najlepšie z dvoch výnimočných krajín s prepracovaným programom. Dúhové hory, najkrajšie fjordy, sopky, vodopády, šíry Atlantik. Nekonečne dlhé dni pod vedením vyštudovaných škandinavistov.

Galapágy

Galapágy - tajomné ostrovy bez luxusných reštaurácii a hotelov, kde v mori plávajú tulene, tučniaky a veľryby.
Galapágy – tajomné ostrovy bez luxusných reštaurácii a hotelov, kde v mori plávajú tulene, tučniaky a veľryby.

Galapágy sú snom mnohých. Tajomné ostrovy bez luxusných reštaurácii a hotelov, omnoho bližšie k rovníku než Havaj či Tahiti, kde v mori plávajú tulene, tučniaky a veľryby. Absolútne výnimočné miesto – jednoducho prírodné laboratórium.

Galapágy sú jedinečný raj a kúsok nedotknutej prírody na planéte Zem. Po ich návšteve budete o svete rozmýšľať inak.

Laos, Barma, Kambodža

Laos, Barma, Kambodža, najkrajšie pamiatky sveta. Foto: Ľuboš Ankorwat
Laos, Barma, Kambodža, najkrajšie pamiatky sveta. Foto: Ľuboš Ankorwat

Najkrajšie pamiatky sveta. Kambodžský Angkor Wat bol nominovaný na najkrajšiu pamiatku sveta aj tento rok. V BUBO vyhráva už opakovane barmský Bagan. Možno preto, lebo poznáme všetky jeho zákutia.

Najdobrodružnejšou časťou tohto kúta sveta je cesta Laosom do prekrásneho mestečka Luang Prabang. Nájdete tu vynikajúce jedlo, bezpečnosť a skvelé služby.

Orlí lovci v Mongolsku

Mongolskí Orlí lovci sú poslední, ktorí si udržujú svoju tradíciu.
Mongolskí Orlí lovci sú poslední, ktorí si udržujú svoju tradíciu.

Mongolskí Orlí lovci sú poslední, ktorí si udržujú svoju tradíciu. Nejde iba o tradíciu lovu, ale aj o unikátny spôsob života. Na kazašskej, čínskej či ruskej strane sa táto tradícia stratila. O lovcoch, ktorí so svojimi orlami chytajú vlkov a polárne líšky, písal už Marco Polo.

Na tejto unikátnej ceste pripravenej expertmi z BUBO zároveň dôkladne prebádame i Altaj, a to od prvého vrchu až po ten posledný.

Thajsko, Malajzia, Singapur

Thajsko
Thajsko

Už 20 rokov v prvej trojke najpopulárnejších ciest. Začnite spoznávať exotiku na tejto krásnej ceste juhovýchodnou Áziou.

Z krajiny úsmevov cez priateľský islam Malajzie na ostrov, kde sa svet točí okolo peňazí a poriadku a architektúra dokazuje nemožné, kde si užijete gurmánske zážitky na najkrajších plážach Ázie. Dokonalá kombinácia aj pre skúsených cestovateľov.

Okolo sveta privátnym lietadlom

7 divov sveta na jednej ceste lietadlom Bubo
7 divov sveta na jednej ceste lietadlom Bubo

Cestovná kancelária BUBO zorganizovala prvú cestu okolo sveta už v roku 2001. Na rok 2019 sme však pripravili absolútnu bombu. Poďte na cestu okolo sveta so špičkovými sprievodcami BUBO vo vlastnom lietadle a zozbierajte všetkých sedem divov sveta na jednej ceste. Slovenská top premiéra! Pozriete sa na mnoho miest od jordánskej Petry cez Kamčatku až pod sochu Krista v Riu.

Viac informácií na www.bubo.sk

1/1
Zavrieť reklamu