Ako oživiť interiér farebnými doplnkami

24. februára 2021
Nábytok jarný

Vonku sa pomaly, ale isto otepľuje, to znamená, že pani jar nám už klope na dvere. Prichádza obdobie, kedy sa prirodzene zhadzujú kabáty, huňaté svetre, odkladajú čiapky, šály a rukavice. Nielen do našich šatníkov, ale aj samotných príbytkov zavíta ľahkosť, nová energia a farebnosť.

Vďaka doplnkom dokážete do svojich domovov vniesť ,,nový vzduch“, ktorý celý priestor prirodzene oživí.

Farebné trendy na jar 2021

Vezmite trochu bielej, pridajte svetlozelenú, svetlomodrú a tyrkysovú, k tomu primiešajte kvetinové vzory a všetko zohrejte príjemnými teplými farbami, ako sú oranžová, ružová či červená. Že to znie ako recept? Rozhodne! Je to totiž recept na jarný interiér, ktorý bude doslova žiariť.

Na svoje si túto sezónu prídu všetci, ktorí obľubujú ľahkosť a vzdušnosť a preferujú jemné vzory a materiály. Priestory sa týmito kombináciami opticky zväčšia, rozjasnia, a tým pádom sa navodí tá správna jarná atmosféra.

Jarný interiér rozžiarte pestrými farbami.
Jarný interiér rozžiarte pestrými farbami.

Ako oživiť obývačku?

V tom prípade je odpoveď jasná. Textíliami! Poobzerajte sa po vankúšoch alebo obliečkach v jarných farbách. Rastlinné vzory sú takmer podmienkou a nemusíte sa báť ani ľahkej geometrie. Pásiky a roztomilé bodky navodia hravosť. Kombinujte podľa nálady a svojho vkusu, pri spomínaných farbách a vzoroch sa môžete naozaj „vyblázniť“.

Rastlinné vzory sú takmer podmienkou.
Rastlinné vzory sú takmer podmienkou.

Ak namiesto kontrastných kombinácií preferujete viac ladenie „tón v tóne“, skúste napríklad rôzne odtiene zelenej farby v kombinácii s jemnými vzormi a bielou.

Skúste napríklad jemné vzory s bielou.
Skúste napríklad jemné vzory s bielou.

Počas skorej jari patria do obývačky aj deky. Večery sú chladné a priznajme si, človeku je veľmi pohodlne, keď sa pri pozeraní obľúbeného programu alebo pri večernom čítaní len tak zľahka prikryje. Presne na tieto účely by ste mali mať poruke deku z príjemného ľahkého materiálu v bielej alebo béžovej farbe či v hociktorom zo spomínaných trendových odtieňov, do ktorej sa budete môcť zababušiť.

Deka by mala byť z príjemného materiálu.
Deka by mala byť z príjemného materiálu.

Oživte svoju kuchyňu

Kuchyňa je priestor, kde viete dať svojej veselej duši zelenú a poriadne sa s doplnkami vyhrať. Sivé a tmavé zimné obrusy vymeňte za biele alebo pastelové, nebojte sa kvetinového či rastlinného vzoru.

Ak je reč o textilných doplnkoch, kuchynskému oknu budú svedčať aj kvetinové závesy či záclonky s jemným čipkovaným vzorom.

Aj praktické veci môžu byť trendy.
Aj praktické veci môžu byť trendy.

Doplnky do kuchyne však zďaleka nie sú len o správnych textíliách. Pokiaľ tejto miestnosti chcete dodať jarný šmrnc, môžete tak urobiť aj prostredníctvom praktických kúskov. Tým sa myslia rôzne spotrebiče, či dokonca riady. Taniere a misky v jemných farbách oživia nielen váš stôl, ale aj vaše poličky. Šálky s rastlinnými vzormi budú na rannú kávu ako stvorené.

Prezlečte svoju spálňu

Jari pristane vzdušnosť, ľahkosť a jemnosť, a preto by ste si ich mali dopriať aj vo svojej spálni. Čo sa týka obliečok a prikrývok, zimnú vlnu a flanel odložte do skrine. Škandinávsky štýl  nahraďte geometriou a kvetmi. Znova siahnite po čerstvo pôsobiacej zelenej, pridajte bielu a rastlinné vzory.

Spálňa v jarnom štýle.

Ako osviežiť kúpeľňu

Aj taká čisto praktická miestnosť, akou je kúpeľňa, sa dá osviežiť rôznymi doplnkami. Myslite na farbu uterákov a aj na také drobnosti, akými sú pumpa na mydlo či pohár na kefky. Samozrejme, nezabudnite ladiť s odtieňom kachličiek. Pamätajte, že biela priestor presvetlí a v kombinácii so zelenou, ružovou či oranžovou bude pôsobiť veľmi príjemne.

Tak ako sa vám páči jarná kúpeľňa?
Tak ako sa vám páči jarná kúpeľňa?
1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu