Užite si aktívnu dovolenku s deťmi. Toto je našich päť tipov

19. júna 2024
decathlon veci na pláž

Dovolenka znamená nielen dovoliť si pokoj a oddych, ale je aj priestorom aktívneho trávenia času s rodinou. Čo robiť pre to, aby si ju užili všetky generácie?

1. Vyrazte k moru v správnom čase

Na pláž sa oplatí vyraziť hneď ráno, pretože práve počas najsilnejšieho slnka sa môžete skryť v reštaurácii na obede. Alebo vyrazte neskôr popoludní, keď sa deti vyspia. Určite nevyrážajte na pláž počas obeda, pretože aj keď sa pripravíte, silné slnko vás môže nepríjemne prekvapiť.

Nezabudnite si so sebou zobrať slnečné okuliare s UV filtrom, prikrývku hlavy a vyberajte také miesto, kde sa budete môcť úchýliť do tieňa.

2. Tak dôležitý tieň

Každý z nás bol mladý a niekedy pochabý, no ak vyrážate na pláž s malými jedincami, ktoré sú oveľa citlivejšie ako vy, vytvorte im zatienený priestor. Povinnou výbavou je slnečník alebo plážový prístrešok, veľmi praktickými sú aj letné čiapky s predĺženou zadnou časťou. Tá ochráni zátylok dieťaťa a zmierni riziko vzniku úpalu. A ak s vami deti budú bojovať a čiapku si budú dávať dole, skúste ich motivovať nejakou sladkou odmenou.

Ak sú deti malé alebo nie ste v lokalite, kde je bezpečné hrať sa blízko mora, zadovážte si napríklad malý nafukovací bazén, v ktorom sa môžu hrať vo vašej tieňovej oáze. A nezabudnite na hračky, tie sú veľmi dôležité!

Ak predsa len túžia vybiehať aj k moru, zadovážte im oblečenie s UV ochranou, je to praktické riešenie v horúcich dovolenkových dňoch. Kvalitné a cenovo dostupné ochranné oblečenie pre deti nájdete v sieti Decathlon.

3. Nezabudnite sa zabaviť aj vy

Môžete sa pokojne prestriedať v starostlivosti o potomkov, alebo sa na dovolenku vybrať so starými rodičmi, ktorí sa im povenujú a vy sa vyberte spoznávať okolitý svet. Do auta stačí hodiť nafukovací paddleboard a tak môžete pobrežie svojej destinácie spoznať z úplne iného uhla pohľadu.

paddleboardy decathlon si môžete zobrať na dovolenku ku moru

Pri vstupe do vody ale pozor, najmä v Chorvátsku je množstvo lokalít, kde na vás môže číhať morský ježko alebo ostré skaly pod vodou. Preto aj topánky do vody alias Aquashoes by mali byť vo vašej dovolenkovej výbave. A nielen vo vašej, ale na nohách v mori by ich mali mať aj vaše deti.

obuv do vody je dôležitá pre všetky vekové kategórie

4. Natierať, natierať, natierať

Najlepší spôsob aplikácie opaľovacieho krému (pre deti aj dospelých) je roztrieť ho po tele ešte doma, keď na sebe nemáte žiadne oblečenie. Naneste také množstvo, aby ste museli chvíľu počkať, kým sa vstrebe. Potom sa oblečte a v mobile si nastavte pripomienky, že sa máte na pláži natrieť znovu.

5. Starajte sa o rodinné zážitky

Spoznávanie podvodného sveta nikdy nebolo jednoduchšie. Stačí si so sebou zobrať šnorchle alebo plavecké okuliare, zhlboka sa nadýchnuť a ponoriť hlavu pod vodu. Ideálne je zobrať si so sebou šnorchlovaciu masku Easybreath 900, ktorú kúpite v Decathlone. Ide o celotvárovú masku, ktorá poskytuje širokospektrálne zorné pole, môžete v nej bez problémov dýchať nosom alebo ústami. Dokonca sa stará o vyrovnávanie tlaku v ušiach, preto sa s ňou môžete ponoriť do hĺbky troch metrov. Môžete ju zadovážiť vašim deťom a samozrejme ju využijete aj vy.

A ak chcete ísť hlbšie, napríklad v okolí chorvátskeho pobrežia sa môžete potápať s certifikovanými potápačskými školami. Spoznať môžete doslova hlbiny sveta, ktorý je pre nás nepoznaný. A určite vás očarí.

detská šnorchlovacia maska decathlon

Bonus: Nezabudnite na dostatok tekutín
Voda je dôležitá nielen kvôli pitnému režimu, ale aj praktická – hodí sa na opláchnutie rúk či osvieženie tváre. Toto je náš praktický tip: Večer vložte do mrazničky v apartmáne veľké fľaše naplnené vodou a ráno ich nechajte v aute. Na konci dňa tak na vás bude čakať studený nápoj a nebudete nútení kupovať balenú vodu. Menšie fľaše si môžete rovno v prenosnej chladničke zobrať na pláž.


Text: RELAX
Foto: Decathlon

1/1
Zavrieť reklamu