Fit a štíhla aj v lete! S fitness trénerkou Luciou Mokráňovou na správnom mieste

Lucia Mokráňová pre Nivy

K letu neodmysliteľne patrí aj pomalší a lenivejší dovolenkový mód. Nie je teda ničím výnimočným, že nám dodržiavanie zdravých zásad a tréningového plánu ide o čosi ťažšie.

O tom, ako si leto naozaj užiť a nezahodiť pritom mesiace driny, radí známa fitness trénerka a influencerka Lucia Mokráňová.

Ako si nastaviť tréningy na dovolenke? Môžeme si dovoliť dať na dovolenke pauzu od cvičenia?

Dovolenka má byť o oddychu. Neznamená to ale, že musíme prestať cvičiť úplne. Stačí zaradiť krátke a efektívne tréningy, napríklad 20-minútový HIIT alebo ranný beh na pláži. Ak sa vám nechce cvičiť každý deň, skúste aspoň aktívne výlety – turistiku, plávanie, cyklistiku. Ja si na dovolenke dávam budík na 6:45 a idem behať na pláž, cvičiť. Na dovolenke sa mi, dokonca, vstáva a cvičí lepšie.

Lucia Mokráňová pre Nivy

Leto ponúka na tréning viac možností ako iné obdobia v roku. Máš nejaké obľúbené miesto na cvičenie, keď práve nie si odcestovaná?

Áno, jednoznačne Nivy. Okrem celoročných možností ponúkajú počas leta rannú jogu, tanečné večery a novinkou sú aj bežecké tréningy. V lete máme často viac voľného času, takže je to ideálna príležitosť začať niečo nové. Cvičenie v skupine je navyše povzbudzujúce a môže vám pomôcť vytrvať vo svojich cieľoch aj po skončení leta.

Každý utorok a štvrtok o 7:15 hod. si na Nivách môžete zacvičiť jogu, každý pondelok a stredu o 7:00 dať bežecký tréning a štvrtky a piatky o 19:00 si vychutnať latino tanec pod holým nebom. Letné aktivity na Nivách potrvajú do konca augusta.

Na Nivách máš rozbehnuté hneď dve spolupráce. Prečo práve Nivy a vlajková predajňa Intersport Foltan?

Spolupráca s Nivami a Intersport Foltan bola pre mňa prirodzenou voľbou, pretože obe značky zdieľajú moju vášeň pre zdravý a aktívny životný štýl. Nivy ponúkajú skvelé podmienky pre športové aktivity a Intersport Foltan má široký sortiment kvalitných športových potrieb a oblečenia. Táto spolupráca mi umožňuje motivovať ľudí k pohybu a zdravému životu v inšpiratívnom prostredí. Nivy sa stali mojou srdcovkou. 

Lucia Mokráňová pre Nivy

Poďme ale späť k letu. Dá sa vôbec zostaviť si dovolenkový jedálniček tak, aby sme si dopriali, no zároveň si nepokazili cestu k štíhlej línii?

Leto prináša množstvo lákadiel, no všetko je o rovnováhe. Zamerajte sa na zdravšie alternatívy obľúbených jedál, grilujte zeleninu a chudé mäso, vyberajte si čerstvé ovocie namiesto sladkostí a pite veľa vody. Nezabúdajte jesť s mierou a vychutnávajte si jedlá vedome. Doprajte si aj občasné pochúťky, no kompenzujte ich pohybom a zdravšími voľbami v ostatných jedlách.

Lucia Mokráňová pre Nivy

Ak nám cez leto nevyjde všetko podľa našich predstáv, mali by sme mať výčitky?

Výčitky sú zbytočné. Dôležité je uvedomiť si, že každý potrebuje občas vypnúť a dopriať si niečo navyše. Kľúčom je nájsť rovnováhu, vrátiť sa späť na správnu cestu a pokračovať vo svojich cieľoch. Pracujte na sebe, ale zároveň si doprajte čas na oddych a užívanie si leta.

Sledujte letné novinky na nivy.com.


Text: Nivy
Foto: Martina Mlčúchová / Nivy

1/1
Zavrieť reklamu