Nápady na last minute vianočné darčeky

11. decembra 2023
Mobelix vianočné darčeky

Patríte k tým, ktorí začínajú s nákupom darčekov v septembri a začiatkom decembra už majú všetko zabalené a popísané? Alebo skôr riešite všetko na poslednú chvíľu? Ak sa prikláňate do druhej skupiny, potom vám určite príde vhod pár tipov.

Medzi obľúbené vianočné darčeky patria samozrejme šperky, kozmetika, knihy alebo v prípade detí hračky. Pri výbere je ideálne zamerať sa na záujmy a špecifiká obdarovaného. Fanúšikovia grilovania ocenia nejakú tú praktickú pomôcku, ktorá im na jar a v lete uľahčí prácu.

Dámy, ktoré si potrpia na dokonalý vzhľad, možno ocenia kozmetické zrkadlo alebo šperkovnicu. Tí, ktorí neustále ladia svoj domov a žijú bytovým dizajnom, určite nepohrdnú vázou, soškou či iným zaujímavým dekoračným predmetom.

Mobelix vianočné darčeky

Partnerovi či partnerke nachystajte prekvapenie a zarámujte spomienky zo spoločnej dovolenky – uchováte ich tak navždy! Tým, čo si zariaďujú nový domov, sa zase zíde sada pekných príborov – prekvapte ich netradičným zlatým alebo antracitovým prevedením.

Mobelix vianočné darčeky

Niečo netradičné

Ľudia si už ďalej nechcú zahlcovať domácnosť vecami, a tak iste dajú prednosť nejakému darčeku, ktorý nezaberie miesto. Či už je to poukaz na zaujímavý zážitok, darčeková karta, ktorú obdarovaný premení na niečo, čo skutočne potrebuje, alebo dobroty, ktoré sa dajú zjesť a vypiť.

Mobelix vianočné darčeky

Ak vám kúpené jedlo príde ako málo srdečný darček, čo tak osobne pripravené delikatesy ako nakladané syry, pikantné paštéty, sušienky alebo vaječný likér? Ohromte obdarovaného svojím kulinárskym či pekárskym umením!

Eko tip: Nachystajte svoje jedlé dary do fliaš či pohárov od potravín zbavených pôvodných etikiet. Zrecyklujete ich, príroda vám bude vďačná a navyše ušetríte. Nezabudnite ich pekne ozdobiť a popísať.

Mobelix vianočné darčeky

Vlastnoručne vyrobené darčeky

Patria k tým najoriginálnejším a navyše obdarovanému prezradia, ako veľmi vám na ňom záleží – pretože váš čas je cennejší ako akákoľvek suma peňazí. Využite svoj talent a um a vytvorte niečo, čo bude jedinečné a neopakovateľné.

Mobelix vianočné darčeky

Veľa inšpirácií nájdete na internete, ale mohli by to byť napríklad rôzne bytové doplnky a dekorácie zhotovené technikou makramé, nápadité vázy, pôvabné vankúšiky a podobne. Ak si na niečo také netrúfate, dajte si aspoň záležať na balení a vyrobte si napríklad vlastné visačky.

Mobelix vianočné darčeky

Dôležité je hlavne ukázať, že ste si s prípravou darčeka dali prácu. Vďaka tomu urobí radosť aj tá najmenšia drobnosť!


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu