Nevzdajte sa jarných výletov – kolenný kĺb môžete podporiť kvalitnou ortézou

3. marca 2023
Protetika ortézy

Športujete, alebo máte rady dlhé prechádzky v prírode? Mali ste už niekedy problém s kolenom? Zle ste skočili, stúpili či dopadli na tvrdom teréne? Pri preťažení alebo zápale úponu zvyčajne pomôže uvoľniť stehenné svalstvo strečingom, masážou, alebo redukciou záťaže.

Ale pri drobných poškodeniach kolenného kĺbu, si vieme pomôcť aj sami – nosením vhodných kolenných ortéz.

Kolenný kĺb je najväčší kĺb nášho tela a je celkom zložitý a dôležitý. Preto je potrebné starať sa o jeho zdravotný stav. V mladšom veku kĺby ešte nebolia, nie sú „vysušené“, prirodzene sa dopĺňa kĺbové mazivo, ale postupom času môže dôjsť k opotrebovaniu kĺbov. Či už je to vekom alebo výkonom, v kolennom kĺbe sa vytvárajú drobné poškodenia, ktoré sa hoja vo forme drobných výrastkov.

Protetika ortézy

Tie nevidíme, skôr ich cítime ako začínajúcu bolesť. Bolesť v kolene môže vzniknúť aj na vonkajšej strane kolena v dôsledku skrátenia svalov na vonkajšej strane nohy. Ortézy PROTETIKA pôsobia na kolenný kĺb kompresiou a držia tak pohromade väzivá a svaly. Celkovo stabilizujú a fixujú kolenný kĺb a zabraňujú rotačnému pohybu.

Chôdza smerom do vrchu, alebo hore schodmi je pre kolenný kĺb menej nebezpečná, aj keď fyzicky náročnejšia. Chôdza smerom nadol koleno zaťažuje viac. Ak už ste mali niekedy problém s chôdzou nadol a pociťujete pri nej v kolene bolesť, je dobré ho ortézou zabezpečiť proti vyvrtnutiu.

V  ponuke PROTETIKY sú  ortézy z rôznych materiálov, ktoré majú špeciálne vlastnosti aj s prihliadnutím na ročné obdobia. Návlekové GUMOTEXTILNÉ ortézy sú príjemné na nosenie priamo na tele. Je to tenký a pružný anatomicky tvarovateľný materiál. Používanie takejto ortézy je nenápadné a príjemné. Návleková ortéza s bočnými pružinovými dlahami drží ortézu v záťaži natiahnutú, nekrčí sa  a zároveň sa prispôsobuje  pohybu kolena.

Protetika ortézy

Najmodernejší 3D materiál je SOHATEX –  elastický materiál s vysokým stupňom priedušnosti. V letnom období poskytuje vysoký komfort nosenia.

Na zimu je vhodný materiál NEOPRÉN, ktorý má dobré tepelno-izolačné vlastnosti  a z dotykovej strany je potiahnutý bavlneným froté.

Ortézy z PROTETIKY

Ortézou môžete podporiť ktorúkoľvek časť tela. Je to jednoducho praktická a efektívna pomôcka pri športe aj práci. Ortézy na všetky typy diagnóz, ako aj odbornú konzultáciu našich farmaceutických laborantiek dostanete vo Výdajniach Zdravotníckych pomôcok a obuvi PROTETIKA v 23 mestách na Slovensku. Alebo si ju môžete zakúpiť priamo v e-shope PROTETIKA.

Ortézy z PROTETIKY denne testujú klienti v reálnom živote. PROTETIKA  už 100 rokov poskytuje podporu ľuďom,  ktorým v pohybe bráni zdravotný stav, vyšší vek, alebo pocit neistoty. Táto tradícia, nekompromisný prístup ku kvalite a odvaha k inováciám. PROTETIKU priekopníkom vo výrobe ortopedických a protetických pomôcok na Slovensku. 


Text a foto: Protetika

1/1
Zavrieť reklamu