Užite si cyklovýlety s deťmi. Bezpečne a pohodlne

CYklovýlet s deťmi

Nebojte sa vaše cyklovýlety stráviť s drobcami. Vaše deti túto novú skúsenosť určite ocenia a v konečnom dôsledku, vy si poriadne zabajkujete hoc len po cyklochodníkoch, či cyklotrasách.

Na rodinné cyklovýlety musíte byť dobre vybavený nielen vy, ale aj vaše dieťa. Aby všetko išlo ako po masle a bez zbytočných nepríjemností či úrazov, vybavte svoj bajk a svoje dieťa poriadnou cyklovýbavou. 

Detské sedačky na bicykel alebo vozík?

Bez detskej sedačky sa ďaleko nedostanete. Sú určené predovšetkým pre deti zväčša od 9 mesiacov. A ako zistíte, že máte zvoliť práve tento typ sedačky? Dieťa musí mať spevnenú chrbticu a musí vedieť samé sedieť. Z ponúkaných možností si môžete vybrať z dvoch typov sedačiek. 

Detské sedačky na bicykel sú väčšinou umiestnené za chrbtom jazdca, a upevňujú sa na sedlovú trubku bicykla alebo nosič. Sedačky sú vybavené pohodlnými výstelkami a bezpečnostným trojbodovým nastaviteľným pásom pre zaistenie dieťaťa počas prevozu.Vyššie modely sedačiek umožňujú i nastavenie sklonu sedačky, takže dieťaťu môžete poskytnúť väčší komfort na relax. Detská sedačka Hamax CARESS je bezpečná, pohodlná a  jednoduchá na montáž.

Niektorí cyklisti však uprednostňujú detské sedačky, ktoré sa upevňujú na riadidlá bicykla, hlavne ak máte menšie dieťa a potrebujete ho mať na očiach, je toto ideálny variant. Detská sedačka na bicykel s montážou vpredu je kompaktná, bezpečná, pohodlná a vášmu dieťaťu zaručí čo najlepší výhľad a zážitok. Poskytuje dostatočný priestor na bicyklovanie ak vlastníte bicykel s vyššie umiestnenými riadidlami. Upínacia konzola sedačky je bezpečne uchytená na trubku riadidiel. Sedačku ľahko upevníte jednoduchým zacvaknutím.

Pre batoľatá, ale i väčšie deti tu máme druhú možnosť ich prevozu a tou je cyklovozík. Vďaka detskému cyklovozíku Hamax AVENIDA ONE môžete voziť vaše dieťa na bicykli v podstate už od dvoch – troch mesiacov až do výšky cca 120cm či hmotnosti 22kg. Na prevoz miminiek sa používa špeciálna sedačka, na ktorej dieťatko leží, čo mu je pohodlné a vďaka 5-bodovému popruhu si ho môžete bezpečne pripútať. Cyklovozík pre deti je vybavený perfektnými detailami: dieťa chráni dlhý slnečný kryt, má 5 stupňový bezpečnostný popruh, kompaktne a ľahko sa skladá, má vynikajúce vetranie. Cyklovozíky sú riešené ako všestranné, vďaka čomu ich využijete i ako športový kočík, či beh alebo dokonca bežkovanie v zime (v závislosti od modelu) a taktiež nájdete v ponuke variant pre jedno či dve deti.

Cyklovozík Hamax AVENIDA ONE
Cyklovozík Hamax AVENIDA ONE

Čo nesmie dieťaťu chýbať na bajku? 

1. Detská cyklistická prilba

Či už je vaše dieťa samostatným cyklistom, alebo ho máte v cyklistickej sedačke, na helmu jednoducho nesmiete zabudnúť. Prevedenie je kvalitné, majú zaujímavé farby a čo je dôležité, ochránia dieťa pred vážnym úrazom hlavy. Detské cyklo prilby sú vybavené reflexnými prvkami či svetlami.

2. Slnečné okuliare

Oslepenie slnkom nie je nič príjemné a zrak je potrebné si vždy chrániť. To platí aj pre najmenších cyklistov alebo aj cyklozávozníkov, ktorých vozíte za chrbtom. Športové slnečné okuliare sú vyrobené špeciálne pre deti v menšej veľkosti. Majú odolný rám, a ich zaoblený tvar poskytuje optimálnu ochranu pred slnkom, prachu či vetru. 

Detské športové okuliare BBB
Detské športové okuliare BBB

3. Pršiplášť

V cyklistických kapsičkách sa určite nájde miesto pre pršiplášť pre vaše dieťa. Počasie je nepredvídateľné a preto je dobré byť stále pripravený, hoc aj na dážď. Hamax RAIN PONCHO zaručí, že vaše dieťa na sedačke nepremokne. 

Cyklistické pončo proti dažďu Hamax
Cyklistické pončo proti dažďu Hamax

4. Detské cyklistické oblečenie 


Malého cyklistu vyzbrojte kvalitným cyklistickým oblečením. Ak je vaše dieťa zapálené pre cyklistiku, dres či nohavice ho určite potešia. Detské cyklistické oblečenie je vytvorené tak, aby sa najmenším cyklistom jazdilo čo najpohodlnejšie. Či už sa rozhodnete pre cyklistický dres, detské krátke cyklo nohavice alebo detské cyklistické rukavice, verte, že vaše dieťa sa bude cítiť ako skutočný cyklista, ktorý trénuje na Tour de France. 

Foto: Hamax

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu