V kraji skvelého vína a jedinečnej atmosféry – pri Modre

5. augusta 2013
ELESKO wine park. Foto: ELESKO

Vinársky komplex ELESKO je ojedinelý nielen na slovenské pomery. Príďte sem načerpať energiu a nebojte sa zobrať aj svoje deti.

Dokonalé spojenie človeka a prírody, atmosféra pokoja, inšpirácie a krásy – to je to, čo ucítite, keď sa ocitnete v objatí vinárstva spoločnosti ELESKO.

V Malokarpatskej oblasti sa podarilo vytvoriť doslova vínne panstvo, ktoré odráža hrdosť z pestovania viniča a prináša vína, ktoré žnú vavríny doma aj v zahraničí. Vinice, ktoré patria v tejto brandži k tým najkrajším, sú zároveň súčasťou šetrnej integrovanej ochrany s minimálnym prísunom chemikálií. Prostredie je čistejšie, starostlivosť a zber sú radostnejšie. Celá filozofia je podriadená kvalite výsledného produktu. Ušľachtilé a jedinečné víno je preto logickým obdarovaním ľudí, ktorí doň investujú všetok svoj čas.

ELESKO spracúva výhradne hrozno z vlastnej produkcie overené ekologickým pestovaním. Foto: ELESKO
ELESKO spracúva výhradne hrozno z vlastnej produkcie overené ekologickým pestovaním. Foto: ELESKO

Zoya, Malá Zoya, Iveta a Mária

Symbolom vinárstva je travertínová socha ELESKO pomenovaná podľa stredovekého strážneho hradu ELESKO (z maďarského Éles kö – v preklade: Ostrý kameň). Je symbolom a zároveň „strážcom” viníc.

Každá vinica bola riadne požehnaná farárom, aby sa jej dobre darilo a z jej hrozna sa vyrobilo to najlepšie možné víno – a dostala aj svoje meno. Prvá a najväčšia sa volá Zoya, druhá Iveta, tretia Mária. Zo všetkých najmenšia, najkrajšia a azda aj najmilšia, sa volá Malá Zoya.

ELESKO wine park

Koncepcia vinárskeho komplexu ELESKO v Modre nemá v súčasnosti obdobu nielen na Slovensku, ale aj v celej strednej Európe. Jedinečnú stavbu citlivo zakomponovanú do krajiny a ocenenú Stavbou roka 2010 a Cenou verejnosti v súťaži CE.ZA.AR. 2010 tvorí vínny závod v špičkovej modernej architektúre, ktorá umožňuje zaujímavé prepojenie rôznych marketingových a kultúrno-spoločenských aktivít pre návštevníkov. Tí majú možnosť vydať sa po stopách „Cesty poznania“, ktorá odhalí všetky tajomstvá výroby tohto kráľovského nápoja. Cez presklený koridor, ktorý prechádza naprieč závodom, môže každý zvedavec sám prejsť celou technológiou výroby vína, na konci cesty ho ochutnať v niektorom z degustačných priestorov a zakúpiť si produkty spoločnosti vo vinotéke.

ELESKO počas otvorených pivníc. Foto: ELESKO
ELESKO počas otvorených pivníc. Foto: ELESKO

ELESKO restaurant

K dobrému vínu patrí dobré jedlo, preto si tu prídu na svoje aj všetci gurmáni, ktorí prijmú pozvanie do miestnej reštaurácie, zameranej na špeciality tradičnej domácej slovenskej a českej kuchyne. V lete si k tomu vychutnajú aj otvorenú slnečnú terasu s prístreškom a výhľadom na vinice.

Okrem sezónnej ponuky patrí medzi jednu z tunajších najvyhľadávanejších špecialít divina z malokarpatskej oblasti, ktorá voľne spása hornatú krajinu. Maškrtníci môžu ochutnať výnimočné kúsky z jelenieho, danielieho, muflonieho či diviačieho mäsa, ale aj z jahňaciny a hovädzieho mäsa (spolu s divinou ide o mäso z vlastných chovov).

V ponuke sú aj mnohé iné dobroty ako guláše, perkelty, halušky či pirohy. Husacina a kačacina s lokšami sú výsadou sezónnych ponúk reštaurácie.

ELESKO reštaurácia. Foto: ELESKO
ELESKO reštaurácia. Foto: ELESKO

ZOYA Museum & Apartmány ELESKO

Atmosféru komplexu umocňuje miestna galéria moderného umenia ZOYA Museum, ktorá prináša nové expozície dva razy ročne. Návštevníci si môžu oddýchnuť a nechať sa unášať čarom prostredia aj v luxusných apartmánoch či privátnych salónikoch. Núdza nie je ani o kultúrno-spoločenské aktivity – v pravidelných intervaloch sa konajú rôzne koncerty, divadelné predstavenia či gurmánske večery.

ELESKO wine bar & shop

Máte chuť na Alibernet vyzrievaný s arómou ríbezlí, doplnenou kávovým charakterom? Alebo máte radšej medailami ovenčenú Pálavu či Rulandské šedé so zaujímavým dojazdom manga a žltého melónu s jemným závanom marhule? Nech skúsite čokoľvek, určite sa nesklamete – víno značky ELESKO je vskutku majstrovským dielom, ktoré si získalo uznanie doma aj v zahraničí.

Môžete ho ochutnať, alebo si ho vziať domov. V predajni určite netreba obísť darčekové predmety a delikatesy z dielne ELESKO. Paštéty či kačacie rilletes alebo klobásky pohladia dušu každého gurmána.

ELESKO wine bar. Foto: ELESKO
ELESKO wine bar. Foto: ELESKO

Letné nedele pre všetkých

Aby si počas letných prázdnin prišli na svoje deti aj dospelí, vinárstvo prináša letný program pre celú rodinu. Vo wine parku je od júla do prvej septembrovej nedele namixovaný špeciálny program na nedele.

Okrem klasických a veľmi obľúbených animačných programov pre deti sa ponuka rozširuje aj o program pre dospelých. Príďte si vychutnať nedeľný brunch, Fitness menu alebo si zacvičiť jogu. Jej cvičenie je grátis rámci objednania si Fitness menu v reštaurácii ELESKO. Viac sa dozviete na www.elesko.sk.

Pre prvých dvadsať záujemcov o cvičenie jogy je pripravený aj špeciálny darček s logom projektu ELESKO Joga Style. Neváhajte a rezervujte si svoje miesto v reštaurácii ELESKO.
Pre prvých dvadsať záujemcov o cvičenie jogy je pripravený aj špeciálny darček s logom projektu ELESKO Joga Style. Neváhajte a rezervujte si svoje miesto v reštaurácii ELESKO.

Ocenené vína ELESKO

Pálava:
ročník 2011, slamové víno, D.S.C.,
Vinalies Internationales 2013 – SILVER
Terravino Izrael 2012 – GOLD
AWC Vienna 2012 – GOLD

Veterlín:
ročník 2009, červené cuvée
AWC Vienna 2012 – GOLD

Frankovka modrá rosé:
ročník 2011, polosladké víno, VzH
AWC Vienna 2012 – GOLD

Chardonnay:
ročník 2010, barrique
Concours Mondial du Bruxlles 2012 – SILVER

Riesling:
ročník 2011, sladké víno, HV
Terravino Izrael 2012 – GOLD

„Cesta poznania“ odhalí všetky tajomstvá výroby tohto kráľovského nápoja. Foto: ELESKO
„Cesta poznania“ odhalí všetky tajomstvá výroby tohto kráľovského nápoja. Foto: ELESKO

Text a foto: Elesko

1/1
Zavrieť reklamu