Vianočné stolovanie 3x inak

18. decembra 2023
Inšpirácia na vianočné stolovanie Möbelix

Čas vianočných sviatkov, pokoja, pohody a rodinných stretnutí sa blíži. Už viete, k akému stolu tento rok zasadnete so svojimi najbližšími? Že nie? Ale to vôbec nevadí, inšpirácií je mnoho.

Niekto nedá dopustiť rok čo rok na ten istý scenár, iní netrpezlivo očakávajú prvé vianočné trendy, aby už v poriadnom predstihu mali jasno v tom, aké ladenie štedrovečernej tabule zvolia. Do akej kategórie patríte vy? Ak do prvej, skúste si to ešte premyslieť. Možno by vám zmena prospela.

Inšpirácia na vianočné stolovanie Möbelix

Sviatočná elegancia

Tento nápaditý, a napriek tomu veľmi decentný dekor jednoznačne zožne úspech. Neurazí snáď žiadnu tradične založenú dušu, a pritom osloví aj milovníkov jednoduchosti a pokroku. Vtip spočíva v kombinácii neutrálnych tónov s vianočnou klasikou v podobe zelenej. Použite viac tlmených odtieňov vrátane netradičnej mätovej či šalviovej.

Inšpirácia na vianočné stolovanie Möbelix

To všetko doplňte šedou či béžovou a doplnkami z prírodných materiálov. Význam príležitosti vhodne zdôrazníte zlatými detailmi, napríklad v podobe prúžkov na riade či pohároch. Tento aranžmán je skutočne univerzálny a je ideálnou voľbou, pokiaľ nad ladením váhate vzhľadom k rozmanitému vkusu a rozdielnym preferenciám svojich hostí.

Vianočná rozprávka

Klasická sviatočná paleta nikdy neomrzí, má toľko poňatí a variantov. V súčasnosti je častým zvykom doplniť ju trochou čiernej, aby získala novodobý nádych. Vedľa nešliapnete ani s kožušinami, ktorými zútulníte sedenie. Siahnite po neutrálnej bielej, alebo hrejivej béžovej.

Inšpirácia na vianočné stolovanie Möbelix

Pokiaľ plánujete menu servírovať na riade s vianočnými motívmi, nezabudnite sa s ostatnými predmetmi na stole držať pri zemi – zvoľte jednofarebné prestieranie aj minimalistické príbory. Vôbec sa však nebojte použiť dekorácie v duchu ľudovej tradície, napríklad tie z ihličia so šiškami a sušenými jabĺčkami alebo plodmi cezmíny.

Ďalšie tipy na zariadenie domácnosti a rôzne interiérové doplnky nájdete napríklad na tomto linku.

Čierne variácie

Či už zvolíte túto šik farbu ako hlavnú tému, alebo len výrazný akcent, docielite moderný a nevšedný vizuál.

Inšpirácia na vianočné stolovanie Möbelix

V kombinácii s drevom a zelenými prvkami získa vaše slávnostné stolovanie severský ráz, zatiaľ čo v ústrednej úlohe bude čierna pôsobiť luxusne a rafinovane.

Inšpirácia na vianočné stolovanie Möbelix

Nezabudnite sa však pohrať s jej matnými a lesklými variantmi – na lesklý stôl postavte matný riad z kameniny a naopak, matnú dyhu doplňte servisom vo vysokom lesku. Na záver ako šperk použite zlaté detaily v podobe príborov, svietnikov či ozdôb.


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu