Vneste do svojho domova prírodné farby. Viete, ktoré sú aktuálne trendy?

15. marca 2021

Trendy v interiérovom dizajne sa každý rok posúvajú vpred, no čím ďalej tým viac sú vyhľadávané prírodné materiály či farby, ktoré vytvoria prirodzené teplo domova.

Na dvere nám už pomaly klope jar a žiada si svoje patričné miesto aj v našich príbytkoch. Nemyslíme tým náročné prestavby a redizajn vašich priestorov, niekedy stačí málo, a to platí aj v tomto prípade. Prírodné farby v interiéri dosiahnete rôznymi doplnkami či detailmi, avšak zelenú máte aj v zmene novej sedačky či v prefarbení stien. Všetky tieto zmeny  prispejú k novej energii, ktorú prinesiete do svojho domova a vďaka teplým farbám rozžiarite celý interiér.

Aké farby zvoliť?

Keď otvoríme svoje oči a pozrieme sa na okolitý svet vonku, uvidíme kopec inšpirácie. Od samotnej prírody, po chute či vône. Pantone color Institute uvádza každý rok farebné trendy a tieto súna jar 2021 ako stvorené. Inšpirovali sme sa práve týmito odtieňmi a vám neostáva nič iné, len nasať tú pozitivitu, ktorá z nich ide. Ak zvolíte tieto farby, verte, že neurobíte krok vedľa.

Voľte prírodné odtiene.

Vo farbe svetlej angorskej vlny

Angorská vlna je veľmi vzácna a získava sa strihaním srsti angorských králikov. Farba Angora predstavuje odtieň medzi bielou a vanilkovou. Je veľmi jemná a zároveň univerzálna. Preto sa dizajnéri rozhodli túto nadčasovú farbu zakomponovať aj do trendov na rok 2021.  Je ľahko kombinovateľná či už s ďalšími prírodnými alebo žiarivými farbami.

Jedálenská sada v tomto odtieni pôsobí veľmi jednoducho a čisto. Rovnako ju môžete vidieť aj v rôznych detailoch ako sošky, vázy alebo prútené košíky.

Biscotti

Prírodné prestieranie

Názov tejto farby je inšpirovaný tradičnými talianskymi mandľovými sušienkami, ktoré vznikli v toskánskom meste Prat. Biscotti je jedným z Pantone odtieňov, ktorý si ide svoju trendy vlnu nielen v módnom priemysle, ale aj v rámci interiérového dizajnu. Pripomína farbu piesku, ktorý je ďalším darom prírody. Neviete ako túto farbu priniesť do vášho príbytku? Nechajte sa inšpirovať. Svoje čestné miesto si nájde v rôznych typoch nábytku, ale aj pri jedálenskom prestieraní či bytových doplnkoch.

Naturálna farba

Naturálne farby sú veľmi príjemné, teplé a často vyhľadávané.
Naturálne farby sú veľmi príjemné, teplé a často vyhľadávané.

Na prvý pohľad je táto farba veľmi príjemná, teplá a často vyhľadávaná, hlavne medzi milovníkmi čistoty a jednoduchosti. Viete ju rýchlo a jednoducho zladiť, aj v rámci osobitého vkusu. Priestoru dodá nádych niečoho nového. V spojení s netradičným dizajnom bude vyzerať štýlovo a nadčasovo. Doplnky túto farbu milujú a je jedno či ide o vankúš na sedenie alebo zrkadlo.

Prírodné bohatstvo

Príjemné odtiene prírodných farieb na tanieroch a mištičkách.

Farba zeme, ako jedného z piatich elementov má silné zastúpenie v bývaní. Pôda je synonymom miesta, kde rastie nový život, nové rastliny, čo v interiérovom dizajne celkom neplatí. Je to tmavá farba, ktorú však viete vyvážiť svetlými alebo farebnými prvkami, ktoré finálny vizuál vášho príbytku dokonale podčiarknu.

Apricot brandy

Apricot brandy

Chuť a farba čerstvých marhúľ je nezabudnuteľná. Jej krásne odtiene zahrejú človeka pri duši, a preto ani neváhajte a preneste ich aj do svojho bývania. Nemusíte to s ňou samozrejme preháňať. Ako sa vraví niekedy je menej viac. Pre ľudí, ktorí nemajú radi veľké experimenty stačí pár doplnkov a detailov, a váš priestor odrazu naberie inú energiu.

Bruschetta nielen na tanieri

Drevo a prírodné farby v interiéri

Poslednou farebnou inšpiráciou je opäť názov talianskej delikatesy a ňou je bruschetta, ktorú Taliani vychutnávajú na raňajky alebo ako predjedlo. Bruschetta je tiež jednou z palety farieb Pantone, no oproti predošlým sýtejšia a výraznejšia zároveň. Zvolia ju zrejme len odvážlivci, ktorí sa neboja podobných odtieňov. Kto by si nechcel užiť v pohodlí domova chutnú bruschettu na novom sedení alebo pri trendy prestieraní. Svojím interiérovým rastlinám viete dodať trošku života prostredníctvom farebných črepníkov, ktoré príjemne rozveselia vás priestor.

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu