Wakeskaterka Zuzana Vráblová: Väčšinou sa zbalím rovno na mesiac

28. januára 2024
Zuzana Vráblová

Zuzana Vráblová je naša šesťnásobná svetová šampiónka vo wakeskatingu s obrovským srdcom, ktoré otvorila psíkom bez domova. Jazdí na tých najzaujímavejších a najkrajších miestach na svete s priezračným morom a pieskovými plážami.

Niekoľko rokov strávila v Amerike a vyskúšala si aj život v dodávke.

So Zuzanou sme sa rozprávali v lete 2023. Rozhovor vyšiel v časopise RELAX a teraz vám ho prinášame v online verzii.

Dopočula som sa, že si zranená. Aj tak si išla na tréning?

Zatiaľ sa len rozhýbavam. Pohybový terapeut ma udržiava v dobrej kondícii. Pracujeme na kompenzačných cvičeniach, na doske som stále vytočená, preto mávam problémy s krížami. Snažíme sa, aby som nemala bolesti a ako mi často prízvukuje, aby som sa dožila športovej dlhovekosti.

Aj na krku máš zranenie. Stalo sa ti to pri wakeskatingu?

Prišla som k nemu úplne náhodou. Trápili ma kŕče v hamstringu, preto som sa pred sezónou po prvý raz vybrala do špeciálneho rakúskeho centra pre Red Bull atlétov, kde je možné športovať a zároveň vás skontrolujú po zdravotnej stránke.

Na štítnej žľaze mi našli veľký, asi 4-centimetrový uzol. Bolo to veľmi nečakané, nemala som žiadne zdravotné ťažkosti, nikto si na mne nič nevšimol. Nasledovali vyšetrenie krvi, biopsia a výsledok bol taký, že to musí ísť von čo najskôr. Vyoperovali mi polovicu štítnej žľazy, opäť ju skontrolovali a našťastie už bolo všetko v poriadku.

Zuzana Vráblová
Zuzana Vráblová na wakeskate v Brazílii. Foto: Daniel Deak Bardos / Red Bull Content Pool.

Takže to vôbec nesúviselo so športom?

Neviem, štítnu žľazu má operovanú mnoho ľudí, údajne s ňou mávajú častejšie problémy ženy. Spomínam si, že plavkyni Martine Moravcovej vyoperovali celú štítnu žľazu.

Máš len niekoľko dní pred cestou do Nemecka. Aký projekt ťa tam čaká? Nechcela si ho odložiť?

Budem splavovať na vodnom skútri celý tok dunaja z Nemecka až do Rumunska. Začali sme to riešiť ešte pred operáciou, ale nemala by som si pri tom nijako uškodiť. Samozrejme, budem jazdiť s ohľadom na to, čo som absolvovala.

Koľko kilometrov prejdete?

Spolu je to 2 800 kilometrov, čo bude trvať asi 2,5 týždňa.


Zuzana Vráblová

Nie je to nebezpečné?

V rámci tohto projektu si vždy hovoríme Bezpečnosť v prvom rade. Nepredpokladám, že sa ocitnem v nejakej nepredvídateľnej situácii. Bolo nutné vyriešiť mnohé povolenia a posádku okrem mňa tvoria aj skúsený šofér a fotograf.

1/4
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu