Cestovateľka Andrea Zahurancová: Balím si len malý ruksak

9. augusta 2023
Andrea Zahurancová

O obľúbených miestach, živote takmer počas celého roka mimo Slovenska, ale aj o tom, ako sa udržiava počas cestovania v kondícii sme sa rozprávali s Andreou Zahurancovou, cestovateľkou, influencerkou a spoluzakladateľkou e-shopu s očnou optikou, eyerim.

Keď sme robili rozhovor s Andreou Zahurancovou začiatkom tohto roka, zastili sme ju akurát na terase v Indonézii. Pozorovala silný lejak, obdobie dažďov prišlo vlani o niečo skôr a bolo veľmi intenzívne. Týždeň na to sa presúvala na Taiwan. Nový rok strávila u priateľa na Novom Zélande a koncom januára sa spolu túlali po Južnom ostrove.

Naozaj si beriete počítač všade so sebou? Ako dokážete pracovať, keď sa premiestňujete?

Pracujem odkiaľkoľvek a akokoľvek. Ak nastane urgentná situácia, laptop si otvorím pokojne aj v rukách za chôdze po rušnej ulici v Brazílii, alebo v preplnenom autobuse v Indii. Našťastie, dnes už dokážem veľa vecí vyriešiť cez telefón. V rozvojových krajinách sú lokálne dátami nabité simky mnohokrát dostupnejšie ako u nás v Európe.

Počas covidu ste strávili šesť mesiacov na Bali. Ktoré krajiny majú digitálni nomádi najradšej?

Presnejšie dvanásť mesiacov, nečakane! Mal to byť výlet na štyri týždne a akosi sa stalo, že som ostala rok. U nomádov aktuálne fičí Bali, ale aj Thajsko, Kolumbia, Brazília, Argentína či Mexiko. Mne sa veľmi dobre pracovalo z kolumbijského Medellínu. Práca na diaľku je jedna z najlepších vecí, ktoré mi moje povolanie umožňuje.

Aké má práca z inej krajiny výhody? A má aj temné stránky?

Zbožňujem flexibilitu a slobodu. Na druhej strane si to odo mňa vyžaduje veľkú dávku sebadisciplíny, prepracovaný časový manažment a musela som si zvyknúť na prerušovaný režim. Čas, keď pracujem, neraz prispôsobujem časovému posunu v krajine a to niekedy znamená, že som hore aj o tretej ráno.

Vianoce ste trávili s bratom a rodičmi v Tasmánii, Nový rok u priateľa na Novom Zélande. Prečo nie ste doma?

Sviatky pre nás nikdy neboli obľúbeným obdobím. Nepotrpíme si na tradície, šalát a stromček, ani na materiálne darčeky. Počas roka sa všetci štyria vidíme málo, preto si to vynahrádzame spoločnými dovolenkami. Každý rok pred Vianocami vyrazíme na iný kontinent. Je to veľmi krásny, intenzívny čas s rodinou, spolu si tvoríme zážitky, na ktoré nikdy nezabudneme.

Instagram will load in the frontend.
1/4
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu