Záhradný nábytok a trendy na rok 2021

Kvalitný záhradný nábytok z dreva by mal byť odolný voči počasiu.

Jar nám pomaly klope na dvere a to znamená, že záhradná sezóna pomaly začína. Je to priestor, kde budeme tráviť nasledujúce mesiace veľa času, a preto by mal spĺňať všetky naše nároky na dizajn, kvalitu a funkčnosť.

Každý máme svoje predstavy a netreba z nich poľaviť. To platí aj pri výbere nového záhradného nábytku. I keď sa môže zdať, že  je to náročné, nerobte si z toho ťažkú hlavu. Práve naopak! Treba si celý výber dôkladne  premyslieť a s eufóriou šťastia z nového exteriéru ísť do toho. Moderná záhrada je snom každého milovníka prírody v pohodlí svojho domova. Ak patríte medzi nich, nechajte sa inšpirovať trendami v záhradnom nábytku na rok 2021. Ako prvé stavte na materiál, ktorý bude vyhovovať vašim preferenciám.

Drevo nestarnúca klasika

V prírodných materiáloch nachádzame neustále veľkú obľubu nielen v rámci interiérového, ale aj exteriérového dizajnu. Práve pre to má drevený záhradný nábytok svoje čestné miesto v portfóliu trendov na tento rok.Na jeho výrobu sa používa najmä teak, či borovica. Ideálna hrúbka dreveného stola je viac ako 3 centimetre. Kvalitný záhradný nábytok z dreva by mal byť odolný voči počasiu a je možné ho mať vonku celoročne. Pod vplyvom počasia však drevo môže pracovať a nábytok bude po určitom čase potrebné ošetriť a nalakovať.

Kvalitný záhradný nábytok z dreva by mal byť odolný voči počasiu.
Kvalitný záhradný nábytok z dreva by mal byť odolný voči počasiu.

Umelý ratan

Ak hľadáte medzi zákazníkmi najobľúbenejší produkt v záhradnom nábytku, je ním jednoznačne umelý ratan. Síce je len kópiou prírodného materiálu, dokonale ho však imituje. Práve vďaka jeho plusom ako sú cena, odolnosť či rýchla a jednoduchá údržba je prvou voľbou spotrebiteľov. 

Umelý ratanový nábytok
Umelý ratanový nábytok

Nadčasový kov

Kovový nábytok sa hodí do každého exteriéru bez ohľadu na štýl a veľkosť priestoru. Nájde si svoje miesto či už na menších bytových terasách a balkónoch, tak aj vo väčších záhradách. Ide o nadčasový materiál, s ktorým krok vedľa nikdy neurobíte. Treba si však uvedomiť, že niektoré kovy korodujú. Dajte si preto pozor pri výbere a rozhodnite sa pre tie najkvalitnejšie.

Záhradný nábytok – to nie sú len záhradné zostavy pozostávajúce zo stoličiek a stola. Viete si vybrať rôzne vychytávky, ktoré si vás rozhodne získajú.

Kovový záhradný nábytok
Kovový záhradný nábytok

Hojdačky a hojdacie siete

Vedeli ste, že hojdanie pôsobí upokojujúco a uvoľňujúco? Po celom dni bude pre vás záhradná hojdačka či hojdacia sieť stelesnením pohodlia. Mimoriadne in sú takzvané hollywoodske hojdačky. Charakterizuje ich to, že lavičku na sedenie môžete jednoducho preklopiť, čím vznikne široká plocha na ležanie. Navyše sú odolné voči poveternostným vplyvom, niektoré modely aj proti UV lúčom a dažďu. Na hojdacej sieti sa zas budete cítiť ako niekde na dovolenke počúvajúc krásny šum mora.

Závesné siete do záhrady
Závesné siete do záhrady

Kreslá a sedačky s unikátnym dizajnom

Túžite po luxuse vo svojej záhrade, či na terase? To dosiahnete vďaka trendy doplnkom na sedenie, ktoré sa u zákazníkov stávajú čoraz viac obľúbenými. Záhradné kreslázáhradné sedačky sú moderné a mimoriadne pohodlné. Aj preto sú typické pre hotely pri mori, ktoré chcú svojim zákazníkom dopriať maximálny komfort. Po dlhom dni na záhrade pri vašom súkromnom bazéne, si môžete užiť váš obľúbený drink a relaxovať. Toto trendy sedenie je ako stvorené na oddych.

Kreslá a sedačky s unikátnym dizajnom
Kreslá a sedačky s unikátnym dizajnom


Závesné kreslá

Kombináciou hojdacej siete a kresla, ktoré priam láka na oddych a vznášanie sa nad zemou. Aj tak by sa dali opísať závesné kreslá, ktorým mnohí ľudovo hovoria „záhradné vajíčka“. Oddelenie od zeme umožňuje závesnému kreslu zaujať aktívnu polohu a jemne sa kolísať sem a tam, zatiaľ čo vy v pokoji čítate knihu alebo pracujete s laptopom. V prípade tohto dizajnového záhradného doplnku je však dôležité myslieť na nosnosť.

Závesné kreslá

Opaľovacie lehátka

Lehátka sú súčasťou snáď každého leta. Povedali by sme, že je to povinná výbava na záhradu. Poskytujú nám príjemné a pohodlné opaľovanie, čo určite ocenia milovníci ,,čokoládovej pokožky“. Vyberať si môžete z rôznych dizajnov, veľkostí, či materiálov, dokonca niektoré z nich sú s funkciou tienenia.

Opaľovacie lehátka
Opaľovacie lehátka
1/1
Zavrieť reklamu