5 kníh, ktoré vás naučia žiť zdravšie

7. apríla 2017
Knihy pre zdravie. Foto: Shutterstock

Šport, strava, relaxácia, prírodné spôsoby liečby, to všetko patrí k zdravému životnému štýlu, ktorý je základom zdravia.

Krásna a fit

Aj u vás doma si môžete dopriať pôžitky ako pri pobyte v kúpeľoch. Kniha totiž obsahuje 206 overených tipov na cenovo dostupné procedúry na dosiahnutie uvoľnenia, zbavenie sa stresu, dobrý spánok alebo omladenie či už osviežujúcim cvičením, masážnymi technikami, kozmetickým ošetrením, kondičným cvičením, alebo ďalšími spôsobmi, ktoré sú podrobne opísané a doplnené zrozumiteľnými pokynmi a obrázkami.
Svojtka & Co.

Krásna a fit.
Krásna a fit.

Šik varenie pre šik dievčatá

Svetoznáma autorka kuchárskych kníh prináša moderným ženám a dievčatám úžasnú zbierku zaujímavých receptov na chutné jedlá, v ktorých je úplnou náhodou málo tuku. Nemá to však nič spoločné s diétou. Dozviete sa, čo robiť, keď treba v dnešnom uponáhľanom svete rýchlo pripraviť zdravé, chutné a zároveň sýte pohostenie pre rodinu či priateľov.
Joyceová Jennifer
Ikar

Šik varenie pre šik dievčatá - Jennifer Joyceová
Šik varenie pre šik dievčatá – Jennifer Joyceová

Tréningová biblia pre cyklistov

Či už snívate o cyklistickej kariére, alebo len chcete zdokonaliť svoju kondíciu, podľa tejto knihy si naplánujete cestu k dokonalosti, spokojnosti a väčšej radosti z jazdenia. Na všetko, čo potrebujete vedieť, odpovedá najúspešnejšia a najpredávanejšia kniha o cyklistike a tréningu posledného desaťročia. Nájdete v nej aj množstvo praktických tipov a príklady svetových cyklistických hviezd.
Friel Joe
Mladá fronta

Tréningová biblia pre cyklistov - Joe Friel
Tréningová biblia pre cyklistov – Joe Friel

Rakovina a výživa: Mýty a fakty

Akým spôsobom môže správna úprava stravy pomôcť zvýšiť kvalitu nášho života a zdravia? Hlavnou témou knihy je úloha výživy, stravovania a telesnej aktivity vo vzťahu k onkologickým ochoreniam – najskôr pri prevencii ich vzniku a potom v rámci medicínskych odporúčaní o stravovaní a vhodnej telesnej aktivite, určených pacientom s rôznymi diagnózami rakoviny.
Mináriková Daniela, Minárik Peter
Kontakt

Rakovina a výživa: Mýty a fakty - Daniela Mináriková a Peter Minárik
Rakovina a výživa: Mýty a fakty – Daniela Mináriková a Peter Minárik

Všetko je dobré

Amarant, ganoderma, chlorella, kamut, kardamom, quinoa, stevia… To nie sú zaklínadlá, to všetko je na niečo dobré! Na každej potravine, zelenine, bylinke, ba aj na burine je niečo dobré. Treba však vedieť čo a na čo. Práve na to slúži aj táto knižka, ktorá prichádza po publikáciách Korenie proti ochoreniu, Všetko je jedlé a Nebuďme kyslí, buďme zdraví.
Synková Hana
Triton

Všetko je dobré - Hana Synková
Všetko je dobré – Hana Synková

Text: Redakcia
Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu