7 dôvodov, prečo musíte ísť na letné preteky ČEZ RunTour

8. júla 2024
čez runtour 2024

Leto je tu! Nastal čas dovoleniek, objavovania nových miest a fantastických zážitkov. To všetko vás čaká počas dvoch letných pretekov obľúbenej série ČEZ RunTour. Tie sa konajú neďaleko našich hraníc, a to v Olomouci (20. júla) a Brne (14. septembra).

Tu je sedem dôvodov, prečo by ste si tieto preteky nemali nechať ujsť.

1. Krásne trate

Preteky ČEZ RunTour sa konajú na skvelých tratiach, ktoré bežcom ukazujú najkrajšie miesta v regióne. Každá z nich je iná a niečím originálna. V Olomouci pobežíte na veľmi rýchlej trati, ktorá vedie cez Smetanove a Čechove sady, ale zavedie vás aj k jedinečným pavilónom na výstavisku Flora Olomouc. Trať je rovinatá a malebná, vedie po krásnych parkových cestičkách, popod stromy a okolo známej kúpeľnej reštaurácie. Od centra mesta je to len kúsok.

V Brne na vás čaká úplne iný zážitok! Bežať sa totiž bude po nábreží Brnenskej priehrady. Ďalšie kilometre pobežíte po brehoch obrovskej vodnej nádrže, ktorú križujú parníky. Kulisa je potom postavená pri ikonickej Bielej kotve, kde akoby sa spomalil čas. Ideálne miesto na oddych s nohami vo vode po pretekoch.

čez runtour 2024

2. Preteky a výlet v jednom

Váš výlet nemusí byť len o pretekoch. Obe mestá vám ponúknu množstvo ďalších zážitkov. V Olomouci si nenechajte ujsť nádherné historické centrum, ktorého srdcom je Horné námestie so stĺpom Najsvätejšej Trojice, zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Tu si môžete pozrieť množstvo palácov, historický súbor fontán, zájsť do ZOO, aquaparku alebo si dokonca pozrieť centrum mesta z lode pri plavbe po rieke Morave.

V Brne môžete absolvovať aj plavbu loďou – loď vás zavezie po hladine priehrady až ku krásnemu hradu Veveří, ktorý sa týči na skalnatom ostrohu priamo nad vodou. Len niekoľko sto metrov od cieľa sa nachádza krásna zoologická záhrada. Neďaleko sa nachádza aj planetárium a IQ park.

3. Množstvo zážitkov aj v cieli

V cieli sa to nekončí. Súčasťou pretekov ČEZ RunTour je bohaté zázemie, kde na vás čaká občerstvenie, oddych a zábava. Po behu si môžete dať bezplatnú masáž, osviežujúcu sprchu, odmeniť sa fantastickým jedlom z ponuky Lidl, zasúťažiť si o elitnú pretekársku obuv Puma, zabaviť sa v ČEZ Energy Zone alebo sa podeliť o svoje zážitky v O2 Relaxačnej zóne.

A ak sa na preteky vyberiete s deťmi, určite si užijú nafukovacie atrakcie. Kým vy budete na trati, postarajú sa o ne skúsení profesionáli v detskom kútiku.

čez runtour 2024

4. Každý si vyberie vlastnú trať

Tento deň bude plný rôznych pretekov. V Olomouci a Brne si môžete vybrať z niekoľkých tratí a užiť si preteky na maximum. Začiatočníkov zaujme rodinný beh RUN 3 KM, veľmi obľúbený je PUMA RUN 5 KM a najprestížnejší je najdlhší ČEZ RUN 10 KM. Môžete si vybrať len jeden, alebo sa prihlásiť na všetky tri, ak si trúfate.

5. Podeľte sa o radosť so svojimi priateľmi

Zdieľaná radosť je dvojnásobná radosť. A to platí aj pri štafetových pretekoch – v rámci ČEZ RunTour sa konajú preteky dvojčlenných a štvorčlenných štafiet, ktoré sa uskutočňujú na desaťkilometrovej trati. Všetci účastníci štafetových pretekov ČEZ sa tešia nielen na spoločné zážitky, ale aj na všetky služby, ktoré majú bežci v individuálnych pretekoch, vrátane…

6. … jedinečnej finisherskej medaile

Bude to jedinečná pamiatka na váš deň pretekov. Každý, kto dokončí preteky ČEZ RunTour, dostane v cieli veľkú farebnú kovovú finisherskú medailu. V Olomouci ju bude zdobiť ruža, ktorá symbolizuje rozkvitnuté sady, ale aj výstavisko Flora Olomouc.

V Brne organizátori zavesia na krk veľkú medailu s kotvou – štart a cieľ sú na dohľad od jedenásťmetrovej bielej kotvy, ktorá je symbolom nádeje a bola vztýčená pri príležitosti návštevy pápeža Benedikta XVI. v Brne.

čez runtour 2024

7. Atmosféra plná úsmevov

Tento dôvod je síce nehmotný, ale veľmi významný. Nechali sme si ho úplne na koniec. Desaťtisíce bežcov si zamilovali ČEZ RunTour vďaka úžasnej rodinnej atmosfére. Počas pretekov vládne pozitívna atmosféra, bežci nie sú súperi, ale partneri. Tí sa navzájom podporujú bez ohľadu na to, kto skončí prvý alebo posledný. Všetci fandia. Fandiť budú aj vám.

Chcete to zažiť na vlastnej koži? Zaregistrujte sa ešte dnes na www.run-tour.cz. Pretože s ČEZ RunTour #JERADOSTBEZET.


Text a foto: ČEZ RunTour

1/1
Zavrieť reklamu