7 kníh pre dokonalosť tela aj duše

17. apríla 2017
Knihy pre telo aj dušu. Foto: Shutterstock

Nechajte sa inšpirovať knihami, ktoré vám pomôžu doladiť vaše stravovacie návyky a motivujú vás k pohybu. Vyberte si medzi behom, cyklistikou či jogou a medzi zdravými spôsobmi stravovania to, čo je pre vás to pravé.

Zelenina moja láska

Kniha, s ktorou sa zamilujete do zeleniny, je venovaná jej jednotlivým druhom. Presvedčí vás, aby ste ochutnali nádherné výtvory zo špargle či fazuľky. Klasiky ako kapustu a zemiaky predstavuje inšpiratívnym spôsobom.
Marcel Ihnačák
Slovart

Zelenina moja láska. Marcel Ihnačák
Zelenina moja láska. Marcel Ihnačák

Paleo diéta

Milióny rokov sa naši predkovia živili ako lovci a zberači a až nástup poľnohospodárstva zmenil dejiny. Nezmenilo sa však ľudské trávenie, ktoré sa nedokáže prispôsobiť moderným produktom. Vďaka knihe dokážete dostať svoje telo do stavu, ako ho príroda naplánovala.
Robb Wolf
Premedia

Netrápte sa pre maličkosti

Chcete žiť pokojnejším spôsobom života? Ako zistíte, čo je v živote dôležité a čo sa tak javí iba na povrchu? Naučte sa rozlišovať nepodstatné záležitosti všedného dňa od dôležitých vecí a nezveličovať každodenné problémy.
Richard Carlson
Eastone books

Tréningová bible pro cyklisty

Všetko, čo potrebujete na tréning, súťaženie a úspech v cyklistike, je tu. Táto kniha v sebe spája posledné pokroky vo vede s tréningovými metódami. Či už ste amatérska cyklistka, alebo skúsená pretekárka, prístup Joea Friela vám pomôže dosiahnuť najlepšie výsledky.
Joe Friel
Mladá Fronta

Tréningová biblia pre cyklistov - Joe Friel
Tréningová biblia pre cyklistov – Joe Friel

Chi running

Behanie je nádherné, ale napriek tomu sa veľa bežcov stretáva so zraneniami kolien, piat a šliach. S touto knihou, ktorá zmenila svet behania ako máloktorá iná, si zlepšíte bežecký štýl aj metodiku tréningu. Z behania sa stane meditačné cvičenie.
Danny Dreyer
Mladá Fronta

Chi running. Danny Dreyer
Chi running. Danny Dreyer

JOGA – anatómia

Anatomický sprievodca jogou s ilustráciami znázorňujúcimi prácu svalov, ktoré sú zapojené pri cvičení jednotlivých pozícií. V knihe nájdete aj dýchacie techniky a vzťah medzi jogou a chrbticou.
Kaminoff Leslie, Matthews Amy
CPress

Diéta na posilnenie imunity

Jednoduchá cesta na dosiahnutie skvelej postavy a celkovej pohody. Ponúka aj pomoc pri chorobách zapríčinených nesprávnym stravovaním a stresom a možnosť, ako sa vyhnúť ochoreniam vďaka účinnému využitiu živín.
Jutta Poschet
Fortuna Libri

Diéta na posilnenie imunity - Jutta Poschet
Diéta na posilnenie imunity – Jutta Poschet

Text: Redakcia
Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu