Jeseň v Tatrách

Vyrazte za dobrodružstvom do Vysokých Tatier a užite si neodolateľnú jesennú atmosféru. Perfektne stále počasie okúzli športovcov, turistov i rodiny s deťmi.

Pre športovcov

Spoznávanie tatranského regiónu zo sedla bicykla krížom-krážom popod jeseňou sfarbené lesy nebolo nikdy krajšou výzvou. Viac ako 300 kilometrov značených trás s rôznou obťažnosťou pozýva do zatienených dolín i k chatám a na výdatnú polievku.

Asfaltové horské cesty s náročným prevýšením prevedú krásnou prírodou a nadchnú športového ducha.

Pre turistov

September praje turistike! Obľúbený jesenný čas je ideálny na spoznávanie nových chodníkov či klasických vysokohorských chát. Stále počasie s nižším výskytom búrok a príjemnou teplotou s liečivými slnečnými lúčmi rozpovie ten najkrajší zážitok z hôr.

Návštevu Chaty pri Zelenom plese môže striedať výstup na najvyšší vrchol Slovenska v sprievode horského vodcu, či výhľadmi naplnený prechod tatranskou magistrálou od Sliezskeho domu cez Batizovské pleso a Sedlo pod Ostrvou až k ďalšiemu horskému hotelu na brehoch Popradského plesa.

Obľúbený jesenný čas je ideálny na spoznávanie nových chodníkov či klasických vysokohorských chát. Foto: Martin Maličký.

Pri východe slnka s termoskou v ruksaku to Tatrami pôjde jedna radosť. A tie prírodné krásy! Nádherné scenérie plné farebných stromov, červenej jarabiny a nebeskej oblohy potešia srdce i nadšenie z fotografovania. Výhľady je možné pozbierať aj na ferrate, ktorá je minuloročnou novinkou.

Vedie cez Priečne sedlo a príjemne spestrí turistickú trasu z Malej Studenej doliny (Téryho chata) do Veľkej Studenej doliny(Zbojnícka chata).

Pre rodiny s deťmi

Tatranské rozprávkové putovanie trvá až do konca októbra 2022. Populárny projekt pre malých aj veľkých dobrodruhov je tak možné si užiť aj počas septembrových dní. Na rodiny s deťmi čakajú mnohé zaujímavé miesta naprieč celým regiónom, indície v teréne, zľavové kupóny, tajničky, hlavolamy a množstvo zábavy. Ani tento rok však nechýba súťaž o skvelé ceny či rozprávky s Ochrankom Tatranským, Lomničkou Kvetinkovou a Smrečinkou Lesnou.

Stačí nájsť iba 20 indícií ukrytých na zaujímavých miestach od Štrbského Plesa cez Smokovce, Tatranskú Lomnicu až po Poprad. Popri známych lokalitách však na objavenie čakajú aj tie menej známe, napríklad Wolkerove jazierka v Tatranskej Polianke, Sánkarský štartovací trenažér v Starom Smokovci alebo Park horských vodcov v Novej Lesnej.

Stačí si v informačnej kancelárii vyzdvihnúť bezplatný Denník dobrodruha a vyraziť. Viac o putovaní sa dozviete na tejto webovej stránke.

Tatranské rozprávkové putovanie trvá až do konca októbra 2022.

Aj oddychovať treba

Región Vysoké Tatry je dokonalé miesto na oddych. V spojení so širokou ponukou wellness s masážami, saunami, tobogánmi a vírivkami určite opantá zmysly každého návštevníka. Po športovom výkone alebo turistike dobre padnú vyhrievaný bazén s výhľadom na tatranskú prírodu i bylinkové vône tancujúce vzduchom v tichom prostredí.

Relax pre telo a myseľ, zábava pre deti a rodičov. To všetko v tatranských wellness.

Propagácia realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


Text: RELAX
Foto: Martin Maličký, archív Región Vysoké Tatry

1/1
Zavrieť reklamu