Poďte bežať pre tých, ktorí nemôžu.

Wings for life.

Už 8. mája bude celý svet vďaka Wings for Life World Run pomáhať zbierať finančné prostriedky na liečbu poranení chrbtice. A Slovensko sa zapojí tiež – už deviatykrát!

Už tradične sa môžete zúčastniť buď na jednom z vlajkových podujatí, organizovanom lokálnom App Rune (na Slovensku si zatiaľ môžeš vybrať medzi ŽilinouVysokými TatramiSenicouPiešťanmi a Nitrou) alebo si zabehať individuálne či s kamošmi prostredníctvom mobilnej appky – kdekoľvek budete chcieť. Všetky informácie a registráciu na deviaty ročník nájdete na wingsforlifeworldrun.com.

Zatiaľ čo samotný beh v tomto roku oslávi svoju deviatu edíciu, nezisková organizácia Wings for Life podporuje výskum poranení miechy a klinické štúdie už celých sedemnásť rokov. Za uplynulé bežecké ročníky sa vďaka všetkým bežcom podarilo vyzbierať viac ako 33 miliónov eur.

Wings for Life World Run každý rok štartuje presne o 13:00 hod. V niektorých krajinách práve vychádza slnko, v iných sa beží potme, no vždy s rovnakou myšlienkou – pre tých, ktorí behať nemôžu.

Len čo sa toto podujatie odštartuje, odpočítava sa 30 minút, počas ktorých môžete bezstarostne bežať. Potom zo štartovej pozície vyrazí aj Catcher Car – auto, ktoré chytá a dobieha účastníkov, aj virtuálne. Postupne pridáva a tam, kde vás predbehne, sa váš beh končí. Posledný, kto mu dokáže unikať, sa stáva svetovým šampiónom.

S live trackingom a virtuálnym Catcher Carom, vám aplikácia Wings For Life World Run dáva príležitosť zúčastniť sa, kdekoľvek budete chcieť. Vďaka aplikácii sa beží na rôznych miestach. Od tých najväčších miest až po malé dedinky – každý sám, no zároveň spolu.

Svetovým víťazom minulého ročníka sa stal Švéd Aron Anderson (66,8 km). Na vozíku zvíťazil už po tretí raz v histórii podujatia, pričom najúspešnejšou ženou bola tretíkrát za sebou Ruska Nina Zarina. Svoj výkon posunula na 60,2 km. Od prvého behu v roku 2014 sa zapojilo 925 096 účastníkov, ktorí spoločne odbehli 9 034 954 km!

Text: Red Bull

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu