Test: Under Armour Infinite Elite

Robustné tenisky, v ktorých máte nohy ako v bavlnke.

Under Armour nie je typický výrobca bežeckých topánok, skôr oblečenia a vybavenia na fitnes. O to viac ma zaujímalo, ako obstojí v teste táto novinka. Ešte predtým, ako si bežecké topánky Under Armour Infinite Elite obujete, podľa veľkosti medzipodrážky vám bude jasné, že ponúkajú dostatok tlmenia.

Pod pätou sú vysoké 36 mm, pričom drop majú 8 mm, pod špičkou je teda výška peny 28 mm. Použitú penu HOVR+ označuje Under Armour ako penu s vysokou mierou pohodlia a návratnosťou energie.

O tom, že sú tieto topánky pohodlné, vás presvedčí prvé obutie. Cítil som sa doslova ako v papučkách. Okolie členka a jazyk sú vyplnené jemnou penou, ktorá sa pekne prispôsobí chodidlu. Príjemne ma prekvapili aj šnúrky, ktoré po zaviazaní držia presne tak, ako majú, a nepovoľujú sa. Zvršok je sieťkovaný, priedušný, a teda vhodný aj na beh v teplejšom počasí. Sieťovina je elastická, takže pekne obopne chodidlo. Zároveň treba dodať, že okolie špičky a boky topánok sú zosilnené pre dlhšiu výdrž.

Na prvý pohľad tieto tenisky pôsobia dosť robustne a trochu som sa obával, že budú ťažké, no moje obavy sa rozplynuli hneď po obutí. Áno, sú ťažšie, ale neuveriteľne pohodlné. Tenisky sú aj napriek vyššiemu tlmeniu stabilné. Pekne absorbujú jemné terénne nerovnosti a nohu pri dopade vždy udržia v bezpečnej polohe, pripravenú na ďalší odraz. Noha po dopade „nepláva“ a drží smer. Dole kopcom sa v nich behá rozprávkovo, a to aj v prípade, že dopadáte prevažne na pätu.

V topánkach som absolvoval iba dlhšie a voľné behy, už na prvý pohľad mi totiž bolo jasné, že na tie sú ako ušité. A naozaj to tak bolo. Príjemný, pohodový beh. Na hltanie kilometrov sú tieto bežecké „papuče“ ako stvorené. Rovnako si viem predstaviť, že sú výborné na rozklusanie a zahriatie pred cvičením, ale aj vyklusanie po ňom.

To však platí iba v prípade, že beháte vonku. Na bežecký pás by som volil topánky s nižšou mierou tlmenia. Výhodou vyššieho tlmenia je aj to, že po dlhom tréningu, prípadne na druhý deň máte nohy výrazne menej unavené ako s teniskami s nižším tlmením. Ak teda trénujete na maratón a nemáte ambíciu ho vyhrať, tieto topánky budú pre vás skvelou voľbou. Zvládnete v nich celú prípravu aj samotné preteky.

Čo ma prekvapilo, bola návratnosť energie z medzipodrážky HOVR+. Výrobca uvádza vysokú návratnosť energie a nemýli sa. Skutočne to cítiť, a to aj napriek tomu, že sa v topánkach nenachádza žiadna karbónová platňa. Prekvapivé a musím povedať, že veľmi príjemné. Tu platí staré známe: „Koľko energie do toho dáš, toľko sa ti vráti.“ Takže keď budete chcieť bežať naozaj rýchlo, medzipodrážka HOVR+ vám k tomu spoľahlivo pomôže. Stačí pridať do kroku.

Párkrát som si tieto tenisky obul aj na prechádzku, prípadne na cestu do obchodu. A viete prečo? Jednoducho sa v nich dobre cítim. Pri behu aj mimo neho. Určite to platí aj pre tých, ktorí chcú mať po náročnom „leg day“ nohy jednoducho ako v bavlnke.

Ak teda hľadáte pohodlné topánky na výklusy a regeneračné behy, chystáte sa na maratón alebo milujete dlhé behy, Under Armour Infinite Elite budú skvelá voľba. Svojou mimoriadne robustnou konštrukciou pritiahnu pohľady ľudí a určite aj srdiečok na Instagrame.

bežecké tenisky Under Armour Infinite Elite

Hodnotenie

Plusy:

  • Vysoký komfort
  • Priedušný zvršok vhodný aj na beh v teplom počasí
  • Skvelá stabilita
  • Vysoká návratnosť energie

Mínusy:

  • Mierne vyššia hmotnosť

Verdikt:

Štýlová teniska, či skôr pohodlná papučka, skvelá na voľné behy.

Cena:

160 eur


Text: Richard Chrappa
Foto: Richard Chrappa, Under Armour

1/1
Zavrieť reklamu