Tipy a triky, ako si zariadiť podnájom

28. augusta 2023
Mobelix

Len málokedy máte pri zariaďovaní podnájmu voľnú ruku a dostačujúci rozpočet. Ako napriek tomu urobiť z „cudzieho“ bývania útulný domov? Inšpirujte sa!

Vlastný byt či dom sú aktuálne na Slovensku ťažko dostupné, a tak väčšina ľudí siaha po nájomnom bývaní, ktoré tiež nie je najlacnejšie. Mnohokrát už nezostáva príliš veľa financií na zariadenie interiéru. Navyše ste pri tom obmedzení skutočnosťou, že neinvestujete do vlastného, a ešte vás aj limitujú prenajímatelia. Napriek tomu existujú veci, s ktorými sa dá pracovať a docieliť veľký efekt. Na čo sa zamerať?

Farby stien

Prispôsobte si podnájom pomocou štetca a valčeka. Tmavý a malý byt oživíte svetlými a žiarivými odtieňmi, vysoké stropy priblížite naopak tmavým tónom. Naštudujte si rôzne optické triky a pracujte s nimi. Nezabúdajte ani na použitie lesklých plôch a zrkadiel.

Mobelix

Textílie

Bytový textil robí domov. Menej atraktívne linoleum či škrabance na parketách skryte šik kusovým kobercom s aplikáciami v boho štýle, etno motívmi alebo abstraktnou kresbou. Okná oblečte do zatemňovacích závesov, ktoré nielen zdobia priestor, ale majú aj praktickú funkciu.

Oceníte ich hlavne tam, kde chýba akékoľvek zatienenie. Každú obývačku či spálňu pozdvihnú hrejivé deky alebo prikrývky a samozrejme záplava dekoračných vankúšov. Kuchyni a jedálni dodáte osobitosť utierkami, prestieraním a podsedákmi podľa svojho gusta. Skvele vyzerajú aj kožušiny – na podlahe, stoličkách aj pohovke.

Mobelix

Drobný nábytok

Odkladacie stolíky, zaujímavá komoda, stolička či lavica, ale aj regál a nástenné police dokážu bývanie mimoriadne spríjemniť. Prostredníctvom nich dodáte priestoru nádych glamour alebo retro štýlu. Môžete si s ich pomocou dopriať aj dotyk masívu, čo oceníte tam, kde prevažuje vybavenie z umelých materiálov.

Mobelix

Doplnky

Tieto kúsky sú často nielen dekoratívne, ale aj funkčné. Nafúknite si úložné priestory pôvabnými košmi, látkovými vakmi či boxmi. Poriadok v policiach a skriniach udržia aj krabice a najrôznejšie organizéry. Drevené podnosy urobia zaujímavý dojem na kuchynskej linke aj jedálenskom stole. V okrúhlom variante môžu slúžiť prípadne ako podnos na sviečky a ďalšie dekorácie.

Mobelix

Dekorácia

Svietniky a sviečky, kovové či bambusové lampáše kvety v dizajnových vázach aj obaloch na kvetináče, to všetko prinesie útulnosť do akéhokoľvek interiéru. Špecifickú úlohu medzi dekoráciami hrajú obrazy. Nimi dodáte priestoru kúzlo svojej osobnosti. Nebojte sa kombinovať fotografie, plagáty aj rôzne nápisy a pri vešaní rámov popustite uzdu svojej fantázii – možností je mnoho.


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu