Tipy na hrejivé cyklistické doplnky do chladného počasia

Cyklo-zima. Foto: Shutterstock

Neviete sa dočkať pravidelného bicyklovania, a preto vyhľadávate každú príležitosť aspoň na krátke jazdy? Nepodceňte chlad počas odmäku a vybavte sa na bike doplnkami, ktoré vás zahrejú.

Stavte na funkčné doplnky k oblečeniu, ktoré sú vyrobené z teplých materiálov a zároveň vás ochránia pred chladom, dažďom a vetrom.

Teplé dlane

V zimnom období by ste si mali chrániť celú hornú končatinu. Okrem dlhých rukávov nezabúdajte ani na zimné rukavice.

Značka Castelli ponúka teplé a neobjemné rukavice z radu produktov Rain or Shine (RoS), ktoré sa hodia do suchých aj mokrých podmienok. Sú tou správnou voľbou pre bikerov, ktorí chcú mať ruky v teple bez toho, aby sa cítili ako v lyžiarskych rukavíc.

Pánske zimné rukavice Castelli Spettacolo
Pánske zimné rukavice Castelli Spettacolo

Výhodou modelu sú aj plochy na ukazovákoch pre manipuláciu s dotykovým displejom.

Tenšou alternatívou sú ľahko zateplené rukavice s jednou vrstvou flísovej látky Thermoflex, ktoré sa hodia do premenlivého počasia. Do naozaj mokrých podmienok odporúčame zimné rukavice s neoprénovou izoláciou.

Nohy v teple

Zimnú cyklistiku vie asi najviac znepríjemniť pocit studených a mokrých chodidiel. Preto by ste nemali šetriť na kvalitných ponožkách na zimu. Vysoké teplé cyklistické podkolienky sú anatomicky tvarované a vďaka technológii Far InfraRed sú chodidlá v teple a v komforte. Vďaka extra vysokým ponožkám budete mať v teple nielen nohy, ale aj členky a lýtka.

BBB Ergoknee
BBB Ergoknee

Fanúšikom klasických ponožiek odporúčame sortiment zo zmesi merino vlny, ktorý patrí medzi najteplejšie a najhrubšie cyklo produkty.

Ďalším vhodným doplnkom do chladných dní sú aj zimné návleky na tretry. Chodidlá v tretrách chránia pred vlhkosťou aj vďaka neoprénovej manžete, ktorá drží návleky pevne na nohách.

DMT návleky na tretry waterproof
DMT návleky na tretry waterproof

Termo doplnky

Okrem návlekov vám prvé jazdy v chladnom počasí spríjemnia aj termo kúsky, akým je napríklad termo nákrčník. Dokonale kopíruje tvar hlavy, preto neprekáža pod prilbou podobne ako zimná termo čiapka z materiálu Thermoflex.

Zimná termo čiapka Castelli
Zimná termo čiapka Castelli

Samozrejme, všetky termo doplnky a návleky vám nepomôžu, ak nebudete poriadne oblečený. Nezabúdajte na pravidlo troch vrstiev a stavte na kvalitné funkčné prádlo. Pre extra teplý pocit skúste novinku – pánsky nátelník s vysokým golierom od Castelli, ktorý vznikol na podnet jazdcov tímu Sky. Jeho základom je doposiaľ najteplejší nátelník značky, ktorý je doplnený o extra vysoký golier.

Pánsky nátelník s vysokým golierom Castelli
Pánsky nátelník s vysokým golierom Castelli


Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu