Trápia vás unavené svaly a kĺby? Máme pre vás rýchlu pomoc!

7. decembra 2022
Žena na joga podložke používa roll-on Puressentiel.

Každý, kto aktívne športuje, túto situáciu pozná. Cítite, že dnes vám to ide a máte chuť sa prekonávať, dnešný tréning idete na maximum – a na druhý deň to príde. Svalová horúčka. Ako ju zmierniť? Na to vám prinášame niekoľko prírodných tipov.

Svalovica alebo svalová horúčka vzniká zvyčajne po cvičení s vyššou intenzitou. Vo vašich svaloch vznikajú po veľkej námahe mikroskopické trhliny. Tie spôsobujú bolesť, ktorú poznáme ako svalovicu. Ako jej predísť, prípadne – ako ju zmierniť čo najprirodzenejšou formou? Prinášame vám päť tipov.

1. Strečing

Svalovicu možno zmierniť prevenciou. Nezabudnite na dostatočnú hydratáciu a na často podceňovaný strečing. Práve zahriatie svalov pred intenzívnym športovým výkonom vám pomôže nielen k lepšiemu športovému výkonu. Vyskúšajte pred tréningom dynamický strečing a po tréningu telo upokojte pomalým upokojujúcim natiahnutím sa.

2. Aktívna regenerácia

Keď u vás na druhý alebo tretí deň po náročnom tréningu naplno prepukne silná svalovica, neoddychujte doma, aj keď by ste sa najradšej nepohli. Zvoľte formu aktívnej regenerácie – choďte na pomalú dlhšiu prechádzku, prevezte sa na bicykli, zacvičte si jednoduché jógové zostavy alebo si zaplávajte. Všetky z týchto aktivít vykonávajte v nízkej intenzite, aby ste svaly rozcvičili a príliš nenamáhali.

3. Masáž

Jemne premasírujte bolestivé miesta. Pomôže vám Puressentiel Roll-on na svaly a kĺby s masážnym guličkovým aplikátorom. Zmierňuje bolesti kĺbov a svalov, pričom uvoľňuje a upokojuje natiahnuté svalstvo. V roll-one sa nachádzajú 100 % prírodné esenciálne oleje. Ide o prírodný spôsob, ktorý vám navodí príjemný pocit a zmierni bolesť – to všetko vďaka kombinácii 14 olejov s uvoľňujúcimi účinkami (kajeput, ruman rímsky, klinček, eukalyptus, vždyzelené rastliny, borievka, levanduľa, majorán, mäta prieporná, niaouli, muškátový oriešok, borovica, rozmarín a terpentín).

Usmiata žena na fotke s roll-on Puressentiel.
Puressentiel Roll-on na svaly a kĺby zmierňuje bolesti kĺbov a svalov, pričom uvoľňuje a upokojuje natiahnuté svalstvo. Foto: Ing. Jana Šimkovičová, CVIČTE.SK.

Prírodný prípravok sa stará o zníženie intenzity bolesti a o uvoľnenie svalov a zvyšuje pocit pohodlia. Je určený pre športovcov (pred a aj po cvičení), ako aj pre ľudí, ktorí trpia chronickými bolesťami, ako je napríklad zablokovaná časť tela, stuhnutý krk, či bolesť chrbta.

4. Studená sprcha

Otužujete? V takom prípade vám pomôže krátky čas strávený v studenej vode. Nezabúdajte však na dodržiavanie pravidiel otužovania. Ak nie ste fanúšikmi studenej vody, aspoň zmiernite v sprche jej teplotu a sprchujte sa vo vlažnej vode. Chladná voda totiž zmierňuje zápaly, ktoré vznikajú vo svaloch počas svalovej horúčky.

5. Vitamíny a minerály

Dodajte svojmu telu dostatok vitamínov a minerálov – magnézium pomôže zmierniť bolesť svalov a vitamín C zas ich regenerácii.

Výrobky Puressentiel možno zakúpiť vo vybraných lekárňach Dr. Max, Benu a v nezávislých lekárňach.


banner, predplatné, magazín RELAX Ukážka zo zimného čísla magazínu Relax. Ukážka zo zimného čísla magazínu Relax.

Text: redakcia
Foto: Ing. Jana Šimkovičová, CVIČTE.SK.

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu