V Kúpeľoch Dudince slnko nikdy nezapadá

Žena, ktorá leží v minerálnom bazéne v Kúpeľoch Dudince.

Hľadáte miesto, kde spojíte oddych s liečbou zdravotných problémov? Zabudnete na stres a započúvate sa do ticha? Navštívte Dudince. Mesto, ktoré miluje aj slnko, kde z útrob zeme pramení jedinečná minerálna voda a kde nájdete zelenú oázu pokoja.

Dudinská minerálka je mimoriadne vzácna. Voda s takmer rovnakým výnimočne liečivým zložením sa vyskytuje len na troch miestach na celej zemeguli – u nás v Kúpeľoch Dudince, v Japonsku a v legendárnych francúzskych kúpeľoch Vichy. Dokáže liečiť rôzne ochorenia, a to súčasne! Môžete sa zamerať na liečbu ischemickej choroby srdca, stavu po infarkte, vysokého krvného tlaku a súčasne na liečbu ochorení pohybového aparátu a neurologických chorôb. Dokonca ju môžete spojiť aj s bojom proti stresu. Účinky dudinskej vody sa totiž využívajú nielen na liečbu, ale aj ako prevencia pred týmito ochoreniami.  

Hľadáte fyzickú a duševnú rovnováhu, stíšenie, pokoj a ticho? Práve ono je charakteristickým prvkom regiónu, ktorého srdcom sú Dudince. Ďaleko od priemyselných zón, obklopené prírodou a neporušené hlukom veľkých miest… tu rýchlo načerpáte energiu. 

Tretím výnimočne liečivým zdrojom v Dudinciach je slnko. Vďaka nemu sú Kúpele Dudince najslnečnejšie kúpele na Slovensku s priemerne 257 dňami v roku zaliatymi slnkom. Toto unikátne spojenie slnka, vody a ticha je dôvodom na návštevu. Čo si myslíte?  

Žena, ktorá leží v minerálnom bazéne v Kúpeľoch Dudince.
Účinky dudinskej vody sa využívajú nielen na liečbu, ale aj ako prevencia pred ochoreniami. Foto: Kúpele Dudince.

Čo na vás čaká v Kúpeľoch Dudince?  

  • liečba vzácnou minerálnou vodou 
  • viac ako 70 liečebných či relaxačných procedúr – od kúpeľa v liečivej minerálke cez špeciálne druhy masáží, zábalov až po moderné terapie, ktoré majú okamžité účinky  
  • novinky; Kúpele Dudince ich často prinášajú ako prvé zo slovenských kúpeľov 
  • skúsený zdravotnícky personál k vám bude pristupovať individuálne 
  • 2 liečebné domy (Rubín, Smaragd) a najkomfortnejší kúpeľný hotel v Dudinciach (Minerál) – komplex, v ktorom sú všetky služby pokope 
  • široký výber voľnočasových aktivít – športových, kultúrnych, oddychových či zábavných  
  • odborné ambulancie (dermatovenerológ, stomatológ) či služby pre krásu 
Či už ku šťastiu potrebujete aktívny pohyb, alebo radšej ležíte pri bazéne s knihou v ruke, v Kúpeľoch Dudince si môžete dopriať presne to, čo vám vyhovuje. Foto: Kúpele Dudince.

Všetko máte poruke

Či už ku šťastiu potrebujete aktívny pohyb, alebo radšej ležíte pri bazéne s knihou v ruke, v Kúpeľoch Dudince si môžete dopriať presne to, čo vám vyhovuje. Prejdite sa po pocitovom chodníku naboso, zacvičte si na strojoch v lesoparku, zahrajte si bowling, tenis či squash, alebo objavujte región Hont. V Dudinciach sa koná množstvo podujatí, koncertov a iných kultúrnych aktivít.  

Večer si oddýchnete pri výnimočných regionálnych vínach, prípadne vo wellness s relaxačným bazénom, saunami či vírivkou. Alebo radšej túžite po apartmáne so súkromným wellness a obrovskou terasou s výhľadom na celé mesto? Môžete mať i vlastné slnko, ktoré nikdy nezapadá. Neveríte? Príďte sa presvedčiť. V Dudinciach nie je nič nemožné. 

Viac sa dozviete na kupeledudince.sk. 


Text: RELAX
Foto: Kúpele Dudince

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu