Viete, čo spája viacnásobných neverníkov?

25. januára 2024
žena zistí, že jej muž je jej neverný

Vedcom sa síce ešte nepodarilo identifikovať gén nevery, psychológovia však už vedia, ktoré osobnostné črty správania sa spájajú s opakujúcim sa cudzoložstvom.

S najväčšou pravdepodobnosťou má sériový záletník narcistickú poruchu osobnosti. Títo ľudia využívajú ostatných, aby sa cítili milovaní a obdivovaní. Majú radi výzvy, neustále si dokazujú, že sú čosi viac. Stabilný a trvalý vzťah ich neuspokojuje, pretože časom ich trvalý partner prestane zbožňovať.

Často trpia histriónskou poruchou osobnosti, čo znamená, že prikladajú veľký význam fyzickej a sexuálnej príťažlivosti. Nie sú schopní udržiavať čisto priateľský vzťah s niekým opačného pohlavia. Častá je u nich bojazlivá vzťahová väzba a vyhýbajú sa intimite.

Tento typ nevery poháňa aj nízke sebavedomie, preto chce byť sériový záletník atraktívny pre ostatných. Títo ľudia si vymýšľajú absurdné výhovorky, prečo sú opakovane neverní, alebo vytvárajú realitu, v ktorej je vinníkom ich partner. Nikdy nie sú zodpovední za nič, čo sa im stane.


Text: RELAX
Foto: Shutterstock

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu