Za všetkým hľadajte ženy: Slovenky premenili hrnček var v úspešný biznis

13. novembra 2023
Mamigo.sk

Najlepšie nápady sú tie, ktoré preverí čas a “odklepnú” ich zákazníci. To je príbeh MioMatu, ktorý tento rok oslavuje 10 rokov pôsobenia na Slovensku. Zo začiatočníckeho projektu sa stala rešpektovaná a známa značka.

MioMat je symbolom zdravého a rýchleho varenia a udomácnil sa v 10 tisícoch rodín po celom svete, kde sa stal milovaným pomocníkom. Za jeho úspechom na Slovenku hľadajte prácu dvoch stredoškolských spolužiačok a kamarátok – Zuzany a Simony, ktoré vymenili prácu v korporáte za jazdu vo vlnách podnikania.

MioMat – moderný hrnček var

Znie to ako z rozprávky – stlačením jedného tlačidla navariť jedlo pre celú rodinu. No je to naozaj tak a vedia to aj mnohé maminy, ktorým sa vďaka nemu zmenil život – varia, ale pritom nestoja pri hrncoch, ale venujú sa deťom, domácnosti alebo oddychujú. MioMat mal pôvodne uľahčiť prípravu rastlinných mliek. Skúsenosti však ukázali, že sa stal nenahraditeľným pomocníkom hlavne na prípravu krémových polievok, detských príkrmov, výživ a smoothies. Všetci „MioMaťáci“ majú na webe mamigo.sk k dispozícii vyše 500 receptov, ktorými sa pri varení radi inšpirujú.

MioMat

Ideálny majiteľ MioMatu? Každý

Ak by ste sa Simony a Zuzany opýtali, kto je ideálnym majiteľom MioMatu, odpovedia vám jednohlasne – každý. „MioMat je záchranca rodiny, jeho obsluhu zvládne i ocino, ktorý s kuchyňou nie je veľký kamarát. Tešia sa mu aj seniori, či pracovne vyťažení ľudia, ktorým záleží na zdravom životnom štýle a kvalitnom stravovaní. Príprava jedla v MioMate zaberie maximálne 25 minút a nemusíte pri ňom stáť a striehnuť, či sa náhodou niečo nepripáli alebo nevykypí,” hovorí Simona a pripomína, že to ani zďaleka nie je všetko.

Sedem dôvodov, prečo sa stal MioMat taký obľúbený
1. MioMat prispieva k pokoju v rodine
2. MioMat pomáha deťom budovať si zdravé stravovacie návyky
3. MioMat pomáha ľuďom alergickým na mlieko
4. MioMat neplytvá jedlom
5. Varenie v MioMate je ekologické
6. Jesť zdravo neznamená jesť len šaláty
7. V MioMate nájdu pomocníkov aj seniori

Luli Chef Midi pre všetky menšie domácnosti

Simona vysvetľuje, prečo pribudol k MioMatu menší brat Luli Chef Midi. „Ľudia nám pravidelne písali, či neuvažujeme o menšom pomocníkovi. Lebo nie všetky domácnosti sú 4-členné, nie v každej rodine sa chcú všetci zdravo stravovať a maminky chcú variť príkrmy pre bábätká v menšom objeme. Voilà! Tak je tu Luli Chef Midi, ktorý navarí 1-2 porcie, zvládne aj nemixované polievky a dokáže udržiavať navarené jedlo teplé až 2 hodiny.“ Potom si homôžete zobrať so sebou napríklad v krásnych a praktických termoskách Luli.

MioMat Luli

Nahliadnite do zákulisia

Pred desiatimi rokmi mali obidve „MioMatky“ stabilnú prácu v korporáte a svojmu „hrnčeku var” sa venovali po večeroch a cez víkendy. „Dali sme dokopy úspory a išli sme skrátka do toho, že MioMat sa na Slovensku uchytí. Samozrejme, bolo to riziko. Kto sa však neodváži zabojovať, nikdy nič nedosiahne,” hovorí Zuzana o začiatkoch spred desiatich rokov.

„Spočiatku sme fungovali veľmi “domácky”. Podnikanie z nás spravilo nielen obchodníčky, skladníčky ale aj marketérky, ekonómky, call centrum a takto by sme mohli pokračovať až do večera,” smejú sa dámy, ktoré stoja za stále sa rozvíjajúcim eshopom Mamigo.sk. Dnes už je to všetko inak a eshop mamigo.sk je moderný a profesionálny.

Presvedčte sa sami vo videu.

Využite na nákup najlepšiu ponuku do konca roka

E-shop mamigo.sk si pre svojich zákazníkov pripravil exkluzívnu Black Friday ponuku – najlepšiu do konca tohto roka! Od 13.11. si môžete MioMat objednať so zľavou až 25 Eur a k tomu získate aj receptár so 100 receptami zdarma. Ak sa rozhodnete pre Luli Chef Midi, ten získate so zľavou až 15 Eur. Bonus mesačné členstvo Fitshaker a dopravu zdarma získate k obom pomocníkom. Viac sa dozviete na webe mamigo.sk. Ponuka platí do 26.11.2023.

Objavte slovenský e-shop ešte dnes na www.mamigo.sk.


Text a foto: MioMat

1/1
Zavrieť reklamu