4 top trendy pre vašu terasu

8. apríla 2024
záhradný nábytok Mobelix

Teplých slnečných dní pribúda, a tak je najvyšší čas zariadiť si vonkajší priestor na letné zážitky. Inšpirujte sa nasledujúcimi trendmi v záhradnom nábytku aj doplnkoch.

Výhodou súčasnej ponuky vonkajšieho nábytku je široká škála dizajnov, štýlov aj kategórií. Vyberie si tak doslova každý. A aké sú aktuálne najväčšie hity, ktorými sa môžete inšpirovať?

Boho štýl

Už dlhší čas vládne bývaniu uvoľnená bohémska atmosféra. Platí to nielen pre obývacie izby či spálne, ale aj vonkajšie priestory. Čím sa vyznačuje? Predovšetkým obľubou prírodných materiálov a etno motívov, na škodu nie sú ani vintage prvky a trocha patiny.

záhradný nábytok

Na terase v boho štýle by rozhodne nemali chýbať koberce, lampáše z bambusu a ratanu alebo makramé dekorácie. Uplatnia sa tu aj terakotové kvetináče a keramické či drevené sošky. Prevažuje ladenie do zemitých tónov, ale pokiaľ máte radšej „farbičky“, môžete smelo siahnuť po tehlovej, tyrkysovej alebo zelenej.

záhradný nábytok, Mobelix

Záhradné pergoly a altánky

Urobte dojem! Vybudujte si na záhrade zóny, či inak povedané „izby“, kde sa môžete oddávať nerušenému oddychu alebo veselým rozhovorom a oslavám s priateľmi. Pomôžu vám s tým jednoduché záhradné stavby, ktoré sú postavené behom chvíľky – ako sú pergoly či pavilóny. Či už pod ne umiestnite priestranný stôl s pohodlnými kreslami, alebo sedaciu súpravu, vaši hostia budú vo vytržení. Výhodou je, že nemusíte rušiť program, ani keď sa dostaví výdatná letná prehánka.

pergola Mobelix

DIY tip: Kreatívne a šetrné duše možno zaujme možnosť vyrobiť si veľkorysé sedenie z paliet. Doplňte ho štýlovými podsedákmi a budete IN!

Relaxačné ostrovčeky

Chceli by ste sa na svojej terase či záhrade cítiť ako hollywoodske celebrity? S relaxačnými ostrovčekmi to dosiahnete aj bez hviezdnej kariéry. Oddávajte sa celodennému snívaniu na pohodlnej vonkajšej pohovke s parametrami menšieho lôžka. Hitom sú predovšetkým tie s oblými tvarmi – úplne v duchu aktuálne populárneho organického dizajnu. Pristanú im neutrálne tóny, vedľa ale nešliapnete ani s výraznejšími odtieňmi.

záhradný nábytok Mobelix

Príjemné pastely

Pri odľahčenom nábytku z plastu či kovu sa nebojte siahnuť po tlmených tónoch modro-zelenej, ružovo-oranžovej či púdrovo ružovej. S výraznejšími odtieňmi však pracujte skôr ako s korením, môžete sa riadiť napríklad pomerom 60:30:10 a jarnými interiérovými trendmi.


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu