Aby vám pred cieľom nedošla para

25. septembra 2023

Stáva sa vám, že s blížiacim sa cieľom máte chuť na všetko sa vykašľať a úplne vám dochádzajú sily? Popracujte na svojej psychike.

Platí totiž, že ak si hlava čosi zaumieni, telu sa to podarí dosiahnuť.

POSILŇUJTE. Silné svaly potrebujete na to, aby ste vedeli udržať správny bežecký postoj, bez ktorého prichádza váš beh o efektívnosť. Silovému tréningu sa venujte dvakrát do týždňa a keď budete silu potrebovať najviac, vaše telo vás nesklame. Dobré sú drepy, výpady či vzpory.

ZAMYSLITE SA NAD VAŠÍM TEMPOM PO ŠTARTE. Začínajte radšej zľahka a tempo zvýšte až potom, ako si nájdete rytmus. Vyskúšajte fartlek, teda „hru s rýchlosťou“, pri ktorej si vyberáte úseky, ktoré odbehnete vo vyššom tempe. Takéto striedanie intenzity a rýchlosti je prínosné a ku koncu pretekov dokážete vďaka takejto príprave pekne zrýchliť.

POPRACUJTE AJ NA SVOJEJ VYTRVALOSTI. Na to, aby ste dokázali telo posúvať kontinuálne vpred, potrebujete mať istú výdrž. Preto počas prípravy na preteky absolvujte dostatočný počet dlhých behov. Ak sa pripravujete na desiatku, mali by ste počas prípravy behávať osem kilometrov, ak na polmaratón, zaraďte do tréningu 18 kilometrov dlhé behy, ak sa chystáte na maratón, počas prípravy naň by ste mali absolvovať štyri až šesť 34-kilometrových behov.

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu