Bicyklovanie vám vyformuje postavu do plaviek

BBB-2017-ZomershootVogezen. Foto: Michiel Rotgans

Zhodiť aj pár kíl je niekedy viac než náročné. Len úpravou stravy to mnohokrát nejde a preto je vhodné pomôcť si pohybovou aktivitou. Zvoľte si šport, ktorý vás bude baviť, aby ste sa do cvičenia nemuseli nútiť. A možno cyklistika je presne to, čo hľadáte.

Bicykel na každý deň

Počas dňa sa každý z nás potrebuje premiestniť z miesta na miesto a práve bicykel je vhodným prostriedkom. Umožní vám dostať sa kamkoľvek za krátky čas, pritom nevedomky spálite kalórie a naberiete svaly. Cyklistické výlety v krásnej prírode majú tiež neopísateľné čaro. Je len na vás akú záťaž si zvolíte a aké tempo vám vyhovuje.

Ako efektívne chudnúť na bicykli

Vysoko intenzívny intervalový tréning je účinný spôsob ako zvýšiť fyzickú kondíciu, zrýchliť metabolizmus a spáliť čo najviac nadbytočného tuku. Stačí nájsť pokojný úsek cesty, najlepšie ak bude mierne stúpať, a 10 sekúnd choďte najrýchlejšie ako viete, potom 20 sekúnd choďte pomaly a opakujte osemkrát. Po celej sérii si oddýchnite na 5 minút a opakujte.

Čo potrebujete

Ak ste sa už rozhodli, že bicykel je pre vás to pravé, mali by ste myslieť aj na vhodné oblečenie a bezpečnosť pri jazde.

Cyklistická obuv, oblečenie alebo prilba, to všetko sú základné kúsky, ktoré by vám pri bicyklovaní nemali chýbať. Pomôžu vám zaistiť komfort a bezpečnosť pri jazde. Športové okuliare sú tiež dobrou pomôckou, pretože dokážu ochrániť váš zrak pred ostrým slnečným žiarením. Pravidelnou údržbou bicykla predídete nepríjemnostiam počas jazdy a predĺžite jeho životnosť,“ hovorí Pavol Krnáč, dlhoročný predajca bicyklov, cyklistických doplnkov a majiteľ Sk-Profi Bike.

Pravidelný príjem tekutín a energie

Na akúkoľvek jazdu si nezabudnite zobrať vodu, poprípade aj iontové nápoje, ktoré sú vhodné ako prevencia proti kŕčom a zároveň dokážu zvýšiť váš výkon. Urobte si aj prehľad, kde po ceste je možné doplniť pitnú vodu. Samozrejmosťou je aj niečo pod zub, napríklad banán, ktorý dodá veľa energie. Zbaliť si môžete aj nejaké cereálne tyčinky.

Krása cyklistiky spočíva v tom, že chudnete pri bežných aktivitách. Na bicykli môžete ísť do práce, na nákup alebo navštíviť svojich známych. A nevedomky tak formujete postavu do plaviek.


Foto: Michiel Rotgans

1/1
Zavrieť reklamu