Peter Cehlárik: Domov má pre nás najväčší význam

1. októbra 2022

Bronzový medailista z olympiády v Pekingu Peter Cehlárik sa v polovici júna oženil. A zmenu zažíva aj v práci, z ruského Omska sa presunul do Švajčiarska, kam sa s manželkou Soňou už aj stihli presťahovať.

Pre pretrvávajúci konflikt na Ukrajine sa najvyššia súťaž vo Švajčiarsku stala pre mnohých špičkových hokejistov jedinou alternatívou voči KHL.  

Gratulujem k svadbe. Väčšinou sa na to pýtajú nevesty, ale ako sa vám zmenil život?  

Ďakujeme za gratuláciu. Myslím si, že náš každodenný život sa po svadbe nezmenil, odhliadnuc od niekoľkých oficialít, ako je zmena dokladov a bydliska. V tomto smere je spoločné cestovanie do zahraničia určite jednoduchšie.  

Premýšľate už nad založením rodiny, alebo nebodaj nad zadnými vrátkami, keď sa po rokoch vaša hokejová kariéra skončí? Cítite väčšiu zodpovednosť? 

V istých chvíľach sa človek zamyslí a vidí, kam sme to spoločne dotiahli. Aký život si už päť rokov budujeme. Mali sme čas spoznať jeden druhého a utriediť si predstavy o budúcnosti. Určite si chceme založiť rodinu, ale radi by sme ešte popri kariére ďalej cestovali a spoznávali nové miesta. Mať „domov“ má však pre nás naozaj najväčší význam. 

Mať „domov“ má pre hokejistu Petra Cehlárika a jeho manželku Soňu najväčší význam. Foto: archív PC.

Pravdepodobne ostali mnohé fanúšičky sklamané. Viete, že ste počas olympiády v Pekingu dostali nálepku najsexi športovca?  

To som netušil, ale pravdou je, že si každý vytvára vlastnú značku a vlastný imidž. Ani ja v tom nie som výnimkou.  

Vo Švajčiarsku ste podpísali dvojročný kontrakt, takže pravdepodobne to nakoniec budete vy, kto zmení život manželke. Bolo pre ňu jednoduché zbaliť sa a odísť?   

Nikdy to nie je jednoduché. Ľudia, ktorí niečo podobné nezažili, nevedia, čo všetko to zahŕňa. Posledné štyri roky sme sa sťahovali do štyroch rozličných krajín. Vždy som bol za tým ja. Snažím sa dávať si ďalšie ciele, učiť sa od nových ľudí, byť v takom prostredí, v ktorom môžem napredovať. Nie je to ľahké, zvyknúť si na inú kultúru, nových ľudí a cítiť sa niekde ako doma.

Chce to čas, preto hokejisti ostávajú niekde dlhšie. Dva roky vo Švajčiarsku sú veľmi príjemnou životnou zmenou. Nie je to ani tak ďaleko pre našu rodinu, ktorá nás aj počas sezóny bude môcť navštevovať.  

Niekde som čítala, že je to prestup vášho života. Ako to? Veď čo môže byť pre športovca viac ako olympijská medaila?! 

Ak by som zarátal aj Švajčiarsko, hral som už vo všetkých top hokejových krajinách, kde sa, s výnimkou KHL, sústreďujú najlepší hráči v Európe. Mojím cieľom je byť dlhodobo jedným z nich. Ak nepríde ďalšia šanca do NHL, rozhodnem sa pre miesto a tím, ktoré mi sedeli najviac. Tam by som rád ostal, patril do komunity a tímu, ktorý má šancu vyhrávať. To isté platí aj pre reprezentáciu, v nej mám ešte o niečo väčšiu chuť víťaziť. Nechcem ostať len pri bronze.  

1/3
Zavrieť reklamu