Dokonalé raňajky. Ako na perfektný štart každého dňa?

13. februára 2023
Raňajky, prestretý stôl, Möbelix

Viete, aké sú dva hlavné dôvody, prečo by ste nemali vynechávať raňajky? Prezradíme vám ich! K tomu pridáme množstvo nápadov i tipov, ako by malo prvé jedlo dňa vyzerať a ako si ho poriadne užiť.

Prvým dôvodom je, že správne vyskladané raňajky naštartujú váš deň a dodajú telu potrebnú energiu na všetky aktivity, ktoré vás dopoludnia čakajú. Druhým je skutočnosť, že je to skvelý spôsob na relax a možnosť, ako ešte stráviť pár minút so svojimi blízkymi. Vyhraďte si preto na raňajky minimálne 20 minút.

Čo by mali raňajky obsahovať?

Ideálne všetko, čo telo potrebuje: bielkoviny, sacharidy, tuky a zabúdať by ste nemali ani na vitamíny či vlákninu. O bielkoviny sa postarajú vajíčka, o zdravé tuky a sacharidy zase celozrnné chleby so semienkami či orechmi.

Raňajky, prestretý stôl, Möbelix
Správne vyskladané raňajky naštartujú váš deň a dodajú telu potrebnú energiu na všetky aktivity. Foto: Möbelix.

Doprajte si horúcu kávu alebo čierny čaj, ráno je to dovolené. Oba nápoje však odvodňujú, určite si k nim dajte ešte pohár vlažnej vody, minerálky alebo ovocný čaj. Rýchlym a chutným zdrojom vitamínov a vlákniny bude vlastnoručne vyrobené domáce smoothie alebo ovocný šalát.

Príprava raňajok, Möbelix
Skúste si vyhradiť na raňajky minimálne 20 minút. Foto: Möbelix.

Ako ich detailne naservírovať?

Raňajky, prestretý stôl, Möbelix
Užite si pomalé ráno. Pekne sa posaďte za prestretý stôl – uvidíte, ako budete mať hneď z celého dňa lepší pocit. Foto: Möbelix.

Nezačínajte deň pitím z hrnčeka položeného na linke a odhryznutím chleba v stoji. Pekne sa posaďte za náležite prestretú tabuľu – uvidíte, ako budete mať hneď z celého dňa lepší pocit. Začnite behúňom či trendy prestieraním, dobrú náladu vám dodajú farebné taniere alebo hrnčeky. Milujete müsli? Urobte si radosť tým, že ich naservírujete v pekných mištičkách z kameniny. Z látkového obrúska vyrobte vrecko a zasuňte do ňho všetky potrebné príbory. Nezabudnite na obľúbený džús, ktorý si pokojne vypite z pohára na víno alebo long drink.

Nech to má štýl ako na dovolenke!

Príprava raňajok, Möbelix
Milujete müsli? Urobte si radosť tým, že ich naservírujete v pekných mištičkách z kameniny. Foto: Möbelix.

Potrebujete sa namotivovať, pretože vás čaká významný deň? Odmeňte sa hneď ráno nadýchaným cappuccinom alebo horúcou čokoládou s kopčekom šľahačky z vášho profi kávovaru. Že už nestíhate? Pripravte si určite kávu so sebou – do nejakej parádnej termosky. Zlepší vám náladu, keď budete v práci práve riešiť nejakú náročnú úlohu. Rovnako ako spomienka na veľkolepé raňajky s vašimi najbližšími!


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu