Influencerka Adriana Žiačková: Narodením dieťaťa sa váš život nekončí

18. januára 2024
Adriazia titulná fotka článok

Influencerka Adriana Žiačková rada fotí, baví ju robiť pekné veci a spoznávať nielen zahraničie, ale i Slovensko. Na výlety cestuje s partnerom Miroslavom a synom Félixom. Minulý rok do rodiny pribudol aj ďalší syn Dorián.

S Adrianou som sa stretla počas slnečného dopoludnia v bratislavskej kaviarni a zo stretnutia som odchádzala nabitá obrovskou dávkou energie. Na Instagrame ju nájdete pod používateľským menom @adriazia. Sleduje ju približne 35 000 followerov a v uplynulých rokoch sa jej podarilo vytvoriť komunitu podobne naladených ľudí.

Ako sa začala tvoja instagramová kariéra?

Ako u bežného používateľa. Rada som fotila a o svoje zábery som sa chcela podeliť. Najprv som vytvárala albumy na Facebooku, potom som si uvedomila, že to môže mojich kamošov otravovať a v tom čase začal byť populárny Instagram.

Povedala som si, že kto chce, bude ma sledovať tam. To bolo pred viac ako desiatimi rokmi, bola som na vysokej, všetci sme používali zopár základných filtrov. Najviac followerov mi pribudlo, keď som prvýkrát otehotnela a začali sme intenzívnejšie cestovať. Pokračovalo to aj po narodení Félixa. Cestovali sme s ním úplne od malička. Ľudí zrejme zaujalo, že keď sa im narodí dieťa, dá sa fungovať ďalej.

Že sa ich život nekončí?

Áno, pokračuje trošku iným smerom, ale dieťa môžu úplne v pohode zakomponovať do svojho životného štýlu.

Instagram will load in the frontend.
==

Tvoji followeri zbožňujú Félixa. Aký máš názor na zverejňovanie detí na sociálnych sieťach?

Som zástancom toho, nech si každý robí, čo chce, kým to niekoho negatívne neovplyvňuje. Myslím si, že Félixa nezosmiešňujem, len ho ukazujem vo vtipnej rovine – a aj jeho to baví. Často si video vypýta a chce si ho pozrieť. Samozrejme, nastanú aj špecifické momenty, keď zverejnenie fotky alebo videa konzultujem s Miroslavom.

To ale neznamená, že je to jediná správna cesta. Rozumiem, ak niekto nechce ukazovať svoje dieťa na Instagrame.

Adriana Žiačková je slovenská influencerka, ktorá sa živí pletením makramé pod značkou @dekorazia. Okrem toho na svojom instagramovom účte @adriazia ukazuje svoj denný život v Bratislave spolu s partnerom Miroslavom a synmi Félixom a Doriánom. Rada cestuje po Slovensku a svete, športuje, venuje sa foteniu a baví ju tvoriť kreatívny obsah.

A čo nevyžiadané rady k tehotenstvu a materstvu? Stretávala si sa s nimi?

Áno. Vždy, keď som dala von príspevok a otvorila v ňom nejakú tému, vedela som, že to príde a odhadla som aj to, čo budú ľudia riešiť. Človek si ale zvykne. Postupne som to úplne vytesnila. Stalo sa mi to aj nedávno. Keď som čakala Doriána, so zverejnením tejto informácie som naschvál čakala o pár týždňov dlhšie, lebo – s najväčšou opatrnosťou – som si chcela ešte vychutnať minulú zimu v horách.

Samozrejme, po zverejnení informácie o tehotenstve mi prišlo množstvo správ o tom, či to bolo rozvážne a bezpečné. A pritom je úplne jasné, že som športovala a chodila po horách tak, aby som bábätko neohrozila.

Predpokladám, že najviac rád prišlo, keď sa narodil Félix. Prichádzajú aj teraz?

Keď sa narodil Félixko, zaujímali ma najmä mamine rady. A okrem toho, na každé dieťa platí niečo iné. A pretože sa to nepáči mne, nerobím to ani iným. Snažím sa svojmu publiku neradiť v témach, ktoré sú veľmi široké a špecifické.

Je iné poradiť, kam majú ísť na výlet a iné hovoriť, že takto štikútku určite nezastavia. Niekedy im chcem odporučiť reštauráciu, ale čo ak práve tam im nebude chutiť? Keď sa ma ľudia pýtajú na radu, vždy ju prezentujem ako svoj osobný názor.


Adriana Žiačková v Dolomitoch Adriazia rada fotí Adriana Žiačková so synom na lyžiarskom svahu

Dá sa s nevyžiadanými radami a životom, ktorý sledujú neznámi ľudia, pokojne existovať?

No, nebudem klamať, niekedy to zamrzí, a to som celkom veľká salámistka. Či už ide o dobre mienenú radu, ktorá spochybňuje moje materské inštinkty, alebo o menšiu, prípadne väčšiu výčitku, vie to pokaziť náladu.

Asi to robia ľudia, ktorí majú zlý deň a prídu sa odreagovať. Neviem si predstaviť, že by som si dala tú námahu komukoľvek písať niečo negatívne. Asi by som sa spoľahla na to, že tá mamička má kamošky, ktoré jej to citlivo vysvetlia. Aspoň ja také okolo seba mám.

1/3
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu