Postup lepenia tejpov

5. septembra 2014
Tejpovanie. Foto: Shutterstock

Ako je možné, že si to vie aplikovať aj amatér? Nemôže si nesprávnou aplikáciou človek uškodiť?

Predstrihané tejpy SpiderTech sú navrhnuté tak, aby aplikáciu zvládol úplne každý. Všetky tejpy sú zásadne z jedného kusa a tvary sú presne dané pre jednotlivé časti tela. Je to z toho dôvodu, aby bola každá jedna aplikácia štandardizovaná a opakovateľná. To znamená, že daný tejp sa aplikuje len jedným, presne špecifikovaným spôsobom.

Každý jeden tejp je zo zadnej strany očíslovaný. Číslovanie určuje postupnosť, a preto je skoro nemožné daný tejp aplikovať nesprávne.

Nesprávne aplikovaný tejp je nepohodlný a obmedzuje alebo irituje. To sú javy, ktoré sa vyskytujú pri  nesprávnej aplikácii, známe z prípadov pri neodborne aplikovaných tejpoch v rolke.

Tejpy v rolke je nutné pred aplikáciou pripraviť nastrihaním a následne odborne aplikovať.

Kineziologický tejp by sa mal aplikovať na suchú, odmastenú a odchlpenú pokožku bez povrchového poranenia. Len čo by neboli dodržané tieto podmienky, aplikácia tejpu by nemusela byť úspešná a mohla by byť bez očakávaného efektu.

Správne aplikovaný SpiderTech tejp vydrží priemerne až 5 dní, a to aj pri sprchovaní a športovaní. Dĺžka aplikácie závisí od aktuálneho problému, pričom nie je nezvyčajné mať aplikovaný tejp aj viac ako týžden.

Pri špecifických problémoch, ako sú opuchy a modriny, je možné opakovane aplikovať tejpy aj počas niekoľkých týždňov.

Po správnej aplikácii predstrihaného kineziologického tejpu by malo dôjsť k miernemu zvlneniu tejpu aj kože. Aby tento jav nastal, je dôležité aplikovať predstrihaný tejp na bolestivé miesto tak, aby bolo „našponované“. To znamená, že keď sa postihnuté miesto vráti do základnej polohy, dôjde ku spomínanému zvlneniu.

Peter Špánitz
odborník na tejpy spoločnosti SpiderTech
www.go-create.sk

1/1
Zavrieť reklamu