Test: bicykel Rock Machine Blackout 40

Bicykel Rock Machine Blackout 40. Foto: Martin Matula

Máte záujem jazdiť za účelom budovanie kondície po hladkom asfaltovom povrchu, no nechcete cestný bicykel? Sem-tam skočíte do práce alebo si vybavíte niečo v meste bez toho, aby ste naštartovali auto?

Model Blackout 40 od českého producenta Rock Machine je bicykel navrhnutý tak, aby čo najlepšie poslúžili pri voľnočasových aktivitách, dochádzaní do práce aj na športové využitie.

Tento nenáročný fitnes bicykel je vďaka rovným riadidlám alternatívou ku klasickým cestným bicyklom, a teda určený skôr na rekreačné jazdenie a nie podávanie športových výkonov. A s týmto vedomím sme ho aj otestovali.

Hneď po prvom zašliapnutí do pedálov mal bicykel „odpich“ ako bežec na olympiáde pri štarte z blokov a pocit svižnosti a dynamiky pohybu sme počas rýchlej jazdy nestratili ani po pár kilometroch. Pripisujeme to ľahkej prednej vidlici, ktorá vďaka pevnosti neuberá jazdcovi energiu, a tiež geometrii rámu v kombinácii s dlhším predstavcom. Posed je teda športový, no príjemný.

Blackout má dostatočne široké riadidlá, preto sa na ňom jednoducho udržiaval balans a aj v mestskej premávke pôsobil stabilným dojmom. Nepotešili nás jedine ergonomické rukoväte bez uťahovacej objímky, ktoré sa pretáčali, čím neplnili svoju úlohu opierky na dlane. Toto však vyrieši kvapka lepidla alebo ich výmena.

Vďaka tomu, že Blackout má vpredu len jeden prevodník, ste oslobodení od komplikovaného preraďovania rýchlostí a jednoducho si prevodový stupeň volíte len vzadu. Máte na výber z ôsmich rýchlostí, čiže bicykel hravo zvládne aj kopcovitý terén.

Ak požadujete jednoduchý bicykel, ktorý má všestranné použitie a je vhodný tak pre mužov, ako aj pre ženy, potom je fitness bicykel Blackout 40 ideálnym doplnkom vašich letných dní.

Dizajn lešteného rámu s hladkými zvarmi pôsobí navyše elegantne a nenápadne. V pánskom, nami testovanom prevedení rámu, aj v dámskom je dostupný v štyroch veľkostiach a dokonca aj v e-verzii s motorom Shimano Steps 6000.

Zaujalo nás:

Výnimočne pohodlné sedadlo má po oboch stranách svojej najširšej časti nenápadné chrániče, takže sa nepoškodí, ak bicykel opriete o stenu alebo nedajbože spadne na zem.

Viac informácií nájdete na: www.rockmachine.sk

Text: Redakcia
Foto: Martin Matula

1/1
Zavrieť reklamu