5-minútový bežecký warm-up na chladné dni

23. januára 2024
Bežecký tréning počas chladných mesiacov

Keď je vonku tma a zima, najradšej by ste ležali do poslednej minúty v posteli. Skúste však vstať o päť minút skôr a pred behom sa dobre rozohrejte dynamickým strečingom.

Vaše svaly sa vám poďakujú.

Chôdza s vystretým kolenom

Postavte sa vzpriamene s chodidlami na šírku bokov. Predpažte ľavú ruku tak, aby bola rovnobežne s podložkou. Pravou nohou vykročte a zdvihnite ju tak, aby sa dotkla ľavej dlane, potom ľavou, aby sa dotkla pravej. Kráčajte 30 sekúnd.

Vytáčanie trupu

Rozpažte tak, aby vaše ramená zvierali s trupom 90-stupňový uhol. Otáčajte trupom do strán tak ďaleko, ako to len ide. Cvik vykonávajte pomaly a uvoľnene, zopakujte ho desaťkrát.

Kmitanie nohami do strán

Postavte sa čelom k stene, oprite sa o ňu dlaňami. Vystretou nohou kmitajte v medzere medzi stenou a stojnou nohou. Cvik zopakujte desaťkrát na každú stranu. Nohu, ktorou kmitáte, majte počas cvičenia uvoľnenú.

Chôdza v predklone

Možno si pri tomto cviku budete pripadať smiešne, ale verte nám, je výborný. Vykročte pravou nohou a ľavú zanožte tak, aby bola spolu s vaším trupom rovnobežná s podložkou. Vráťte sa do vzpriamenej polohy a cvik opakujte na opačnú stranu. Je veľmi dôležité, aby ste dodržiavali správnu techniku a držali balans, preto sa nikam nenáhlite. Cvičte 30 sekúnd.


Text: Running
Foto: Shutterstock

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu