5 rád, ako si užiť jesenné bicyklovanie

Ako si užiť cyklistiku na jeseň.

Jesenné cyklovýlety patria k tým najkrajším, na cyklistiku v tomto období sa však treba dobre pripraviť. Prinášame vám 5 rád, ako v pohode prežiť jesenné premenlivé počasie, nižšie teploty, svieže rána a chladné večery.

1. Vrstvite

Kľúčom k správnemu využitiu funkčného oblečenia je vrstvenie. Prvá vrstva vás ochráni pred chladným potom, stredná vrstva vás udrží v teple a posledná vrstva zabráni vetru a dažďu, aby sa dostali na vašu pokožku.

Vrstvenie cyklistického oblečenia.
Vrstvenie cyklistického oblečenia.

2. Vyberte si správnu bundu

Ak si vyberáte bundu, prvé čo vás zaujíma, je membrána. Správne si zvoľte membránu do podmienok, v akých budete prevažne jazdiť. Môžete si vyberať z vodeodolných, vetruodolných membrán a ich kombinácií. Ďalej je dôležité, z akého materiálu je bunda vyrobená, poraďte sa s predajcami, aby bunda spĺňala vaše požiadavky. A nakoniec vyskúšate strih a zvoľte, ktorý vám vyhovuje.

Dámska bunda Castelli MORTIROLO 2 orchidea – bunda vhodná od jesene do jari v skvelom strihu a s reflexnými prvkami.

Dámska bunda Castelli Mortirolo 2 Orchidea
Dámska bunda Castelli Mortirolo 2 Orchidea

3. Noste vhodné doplnky

Vaše ruky sú jedny z prvých, ktoré pocítia zmenu ročného obdobia. S príchodom jesene vymeňte krátkoprsté rukavice za dlhoprsté, ktoré sú dostatočne priedušné a udržia vaše ruky v teple bez zbytočného prehrievania. Okrem toho sa pripravte na dážď – majte poruke nepremokavú bundu, návleky na prilbu či tretry, namontujte si blatníky.

4. Chráňte si hlavu

Vedeli ste, že hlavou a krkom uniká až 30 % telesného tepla? To je dostatočný dôvod, aby sme si do chladného rána vzali čiapku alebo čelenku. Na krk pomôže šatka a oblečenie s vysokým golierom. V studenom počasí môžete využiť aj kuklu alebo masku.

5. Nezabudnite na viditeľnosť

Čoraz kratšie dni a daždivé počasie spôsobujú zhoršenú viditeľnosť. Aby ste dobre videli na cestu, vyberte si vhodné a kvalitné osvetlenie. Pre vlastnú bezpečnosť používajte reflexné prvky.

Ochrana hlavy.
Ochrana hlavy.

Všetky produkty a široký sortiment cyklooblečenia nájdete v predajniach Športservis a v eshope www.eshop.sportservis.sk.

1/1
Zavrieť reklamu