Ako sa hýbať v zime

13. januára 2013
Korčuľovanie. Foto: Shutterstock

Cez leto som bola zvyknutá chodiť korčuľovať, plávať a bicyklovať. Teraz začínam mať pocit, že mi pohyb chýba. Bolia ma svaly, cítim sa unavená. Viete mi poradiť niečo, čo by som mohla robiť? Posilňovňu nemám veľmi rada. Ďakujem.

Teší nás, že ste sa v lete pravidelne venovali športu. Určite s tým pokračujte aj naďalej. Je možné, že si vaše telo na pohyb zvyklo a bráni sa proti tomu, že sa nehýbete.

Ak neobľubujete posilňovňu, skúste zájsť na zimný štadión a zakorčuľujte si. Alebo sa dohodnite s kamarátmi a v hale si zahrajte napríklad bedminton alebo čokoľvek kolektívne. Určite sa pritom zabavíte, precvičíte si svoje telo a budete sa cítiť lepšie.

Rovnako ako v lete, ani v zime nezabúdajte na pitný režim pri športe. Ak športujete vo vnútri, je ideálne konzumovať čisté tekutiny alebo nesýtené minerálne vody v primeranej teplote (ani teplé ani studené). Pri športe vám môžu pomôcť aj minerálne vody s obsahom horčíka (napr. Magnesia), ktorý napomáha celému telu v regenerácii. Množstvo tekutín treba prispôsobiť objemu a intenzite záťaže.

Vlado Zlatoš a Tina Zlatoš Turnerová

Vlado Zlatoš a Tina Turnerová
Vlado Zlatoš a Tina Turnerová
Vlado Zlatoš a Tina Turnerová

Táto manželská dvojica sa profesionálne zaoberá riešeniami problémov v oblasti nadváhy a obezity dospelých aj detí. Ako špecialisti na kondíciu, výživu a životosprávu pomáhajú nielen bežným ľuďom (najmä v otázkach formovania postavy), ale ich služby využívajú aj viacerí vrcholoví a olympijskí športovci. Záujemcovia môžu využiť ich cvičebné DVD a video materiály či zapojiť sa do kondičných skupinových cvičení.

„Obaja veríme, že pre našich klientov dokážeme nájsť nenásilnú a jednoduchú formu, ako dosiahnuť svoje kondičné, estetické i zdravotné ciele v dlhodobom horizonte. Naša pridaná hodnota je vo vedomostiach, pretože lepšie zdravie, vitalita aj kondícia prichádzajú až po lepšej informovanosti. Nikdy nie naopak.“

Text: Vlado Zlatoš a Tina Turnerová
Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu