Beh v prírode pomôže nielen kondičke a mysli, ale aj zraku

6. novembra 2023
Bežec si užíva beh

Viete, čo môžete urobiť pre zdravie svojich očí? Napríklad si každý deň doprajte aspoň dve hodiny v exteriéri.

Túto radu dodržiavajte najmä vtedy, keď máte sedavé zamestnanie alebo presedíte celé dni za počítačom a nad knihami. Keď to spojíte s behom, pomôžete nielen kondičke a duševnému zdraviu, ale aj svojmu zraku.

Beh pozitívne vplýva na naše telo a dušu z viacerých dôvodov. Pomáha s chudnutím, pravidelné vyklusanie sa postará o zlepšenie kondičky a pobyt na čerstvom vzduchu dokáže celkovo zlepšiť zdravie. Nehovoriac o kvalitnejšom spánku. Počas behu prichádzame na iné myšlienky, vyčistíme si hlavu a môžeme dostať skvelé nápady. A aby tých benefitov nebolo málo, na to, aby ste si užili beh, vám stačia dobré bežecké tenisky – ide teda aj o finančne nenáročný šport, ktorý môžete vykonávať kdekoľvek.

Pokiaľ však máte problémy so zrakom, beh môže v niektorých prípadoch prinášať aj mierne riziká a diskomfort.

Beh s dioptrickými okuliarmi

Tie pomôžu s ďalekozrakosťou aj krátkozrakosťou a postarajú sa o to, aby ste sa počas nosenia cítili komfortne. Platí to ale aj počas behu? Ten vie byť s okuliarmi poriadne nepraktický. Neustále sa posúvajú na nose, rosia sa a v daždi po nich stekajú dažďové kvapky. A keď svieti slnko, nemôžete si ich len tak hravo vymeniť za slnečné okuliare.

Beh s dioptrickými okuliarmi.

Beh s očnými šošovkami

Tie sú o niečo praktickejšie ako dioptrické okuliare. Nevýhodou je ranná a večerná manipulácia s nimi a nároky na vyššiu hygienu rúk. Počas behu stačí málo na to, aby vám šošovky vypadli z oka a aby ste si ich poškriabali – a keď vám do oka náhodou stečie pot z čela, môžu vyvolať naozaj nepríjemný pocit.

Beh bez zbytočných problémov

Ak patríte medzi aktívnych športovcov a stále si pre problémy so zrakom neviete šport užiť naplno, skúste zvážiť jednoduché riešenie – laserovú operáciu očí vo VESELY | Očná klinika. Obľúbenou je operácia iLASIK, ktorá sa vyznačuje najrýchlejším obdobím hojenia.

Vďaka moderným technológiám uvidíte svet bez potreby okuliarov či šošoviek a prebehnúť sa ním budete môcť už 24 hodín po zákroku.

Viac informácií sa dozviete na veselyok.com.


Text: Running
Foto: Shutterstock

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu