Bežecké preteky Devín – Bratislava

Na štarte Devín – Bratislava býva husto. Výhoda pre vás - v dave sa poľahky "stratíte". Foto: Archív Devín - Bratislava

Devín – Bratislava je beh s históriou, ktorú mu nejedno (nielen) slovenské podujatie môže len závidieť. Prvý ročník sa bežal ešte v roku 1921, čím sa do histórie zapísal ako najstarší cestný beh a najstaršie atletické podujatie na Slovensku.

Prvých ročníkov sa zúčastnilo len pár bežcov, ale podporovali ich tisíce divákov. Už od prvopočiatku boli preteky udalosť. Na svojej púti nebolo pretekom dopriate, aby sa uskutočnil každý ročník. Vynechaných ich bolo 27. Dôvodom bola buď vojna alebo režim, ktorý neumožňoval pohyb v blízkosti hraníc. V posledných rokoch sa na štarte stretáva okolo 4 000 bežcov, pričom minulý rok to bol rekordný počet 5 176.

Aj pre nadšencov

V posledných rokoch sa Devín – Bratislava stal obľúbenou akciou tisícov bežcov. Na štarte spolu stojí slovenská bežecká špička a profesionálni športovci z rôznych iných športových odvetví spolu s množstvom amatérov a nadšencov rôznych vekových kategórií. Slovami organizátorov: “Prioritou podujatia nie sú vrcholné výkony, ale popularizácia behu ako najprirodzenejšej športovej aktivi­ty.” Rodinný charakter akcie podporuje tzv. Malý Devín – beh na 2 600 m pre deti do 15 rokov a pre rekreačných bežcov od 16. rokov v spoločnej kategórii.

Dátum: 15. 4. 2011
Trať: 11 625 m
Štartovné: 10 – 12 €

Text: Redakcia
Foto: Archív Devín – Bratislava

1/1
Zavrieť reklamu