Kde nájsť motiváciu na pravidelné cvičenie, keď máte pocit, že nič nestíhate?

25. apríla 2023

V tomto článku nájdete niekoľko tipov!

Pripravte si plán a držte sa ho

Rozhodnite sa, kedy pôjdete cvičiť, a v tom momente zavrite laptop bez ohľadu na to, čomu sa práve venujete. Nastavte si budík a nevypínajte ho. Nie, nepôjdete cvičiť neskôr! Musíte to urobiť teraz!

Všetko si pripravte vopred

Ak budete cvičiť mimo domu, vopred si zbaľte všetky potrebné veci a dajte si ich do chodby k dverám alebo do auta. Ak pôjdete behať, vyložte si všetky veci, ktoré potrebujete na posteľ, prichystajte si fľašu s vodou, mobil so slúchadlami alebo čokoľvek, čo potrebujete.

Inými slovami, buďte pripravení, aby ste mohli čo najrýchlejšie opustiť dom alebo byt.

Ak si zacvičíte hneď ráno, budete mať počas celého dňa dobrý pocit a nebude vás prenasledovať myšlienka, že ste niečo zanedbali. Foto: Shutterstock.

Začnite čo najskôr

Iste, nie každého nadchne predstava skorého ranného cvičenia, ale ak sú vaše denné povinnosti ťažko predvídateľné alebo musíte pracovať až do neskorých hodín, urobíte najlepšie,keď si zacvičíte hneď ráno a nemusíte sa tým už po zvyšok dňa zaoberať.

To znamená, že budete mať počas celého dňa dobrý pocit a nebude vás prenasledovať myšlienka, že ste niečo zanedbali.

Pustite sa do toho, aj keď sa vám nechce!

Držte sa 15-minútového pravidla. Povedzte si, že budete cvičiť predsa len 15 minút. Ak počas cvičenia zistíte, že to nie je až také zlé a chcete pokračovať ďalej, nič vám v tom nebráni!

Pripomeňte si, že keď vynecháte cvičenie, trápia vás výčitky svedomia

Spomeňte si na to, že po cvičení sa vždy cítite lepšie ako pred ním. Povedzte si, že ak si zacvičíte, urobíte ďalší krok k tomu, aby ste dosiahli svoj cieľ, ktorým môže byť krajšia postava, lepšia kondička či štíhlejší pás.


Text: RELAX
Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu