Zníženie obsahu tuku v tele

Zníženie obsahu tuku v tele. Zdroj: Shutterstock

Mám v tele 27 % tuku a 31 % svalovej hmoty – ako by som mala cvičiť a ako prispôsobiť jedálny lístok, ak by som ešte chcela znížiť obsah tuku v tele?

Naša rada

Skúste v rámci športovej aktivity intervalový tréning – napríklad behu, chôdze alebo bicyklovania. Striedajte intenzitu záťaže v pomere 1:3, nízku a vysokú záťaž. Vydržte počas minimálne 15 minút a postupne to zvyšujte až na 40 minút. V jedálničku vám pomôže zmena množstva, zloženia a intenzity jedál. Jedzte pravidelne 5 krát za deň v menších porciách. Konzumujte čo najviac čerstvej zeleniny a vyhnite sa cukrom a sacharidom v jedlách. Vypite aspoň 2 až 3 litre tekutín denne (nesladený čaj, voda). Verte, že optimálnemu životnému štýlu sa dá naučiť!

Vlado Zlatoš a Tina Zlatoš Turnerová

Vlado Zlatoš a Tina Turnerová
Vlado Zlatoš a Tina Turnerová

Táto manželská dvojica sa profesionálne zaoberá riešeniami problémov v oblasti nadváhy a obezity dospelých aj detí. Ako špecialisti na kondíciu, výživu a životosprávu pomáhajú nielen bežným ľuďom (najmä v otázkach formovania postavy), ale ich služby využívajú aj viacerí vrcholoví a olympijskí športovci. Záujemcovia môžu využiť ich cvičebné DVD a video materiály či zapojiť sa do kondičných skupinových cvičení.

“Obaja veríme, že pre svojich klientov dokážeme nájsť nenásilnú a jednoduchú formu, ako dosiahnuť svoje kondičné, estetické i zdravotné ciele v dlhodobom horizonte. Naša pridaná hodnota je vo vedomostiach, pretože lepšie zdravie, vitalita aj kondícia prichádzajú až po lepšej informovanosti. Nikdy nie naopak.“

Text: Vlado Zlatoš a Tina Turnerová
Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu