Starostlivosť o seba – prírodne a voňavo

5. septembra 2023
Starostlivosť o pleťovú pokožku

Krása vychádza zvnútra. Naše vnútro však zrkadlí aj to, ako sa staráme o svoj zovňajšok a svoje telo zvonku.

Práve príroda nám ponúka nespočetné možnosti, ako posilniť pokožku a vlasy. Avšak nie je prírodná kozmetika ako prírodná kozmetika. Prečo si vybrať MARK face and body?

Slovenská značka MARK face and body sa na Slovensku preslávila svojimi kávovými pílingmi. „Kamarát mi priniesol zo zahraničia kávový píling, ktorý som vyskúšala a bola som ním absolútne očarená. Pokožku som po jeho použití mala jemnú ako bábätko. Povedala som si, že niečo takéto na Slovensku nie je. Tak som ho skúsila vyrobiť. K prvému pílingu pribudol ďalší a ďalší,“ hovorí Andrea Janitor z MARK face and body.

Po úspešných testoch a pozitívnej spätnej väzbe si zriadili prvú kozmetickú výrobňu a vybavili potrebné povolenia. Postupne sortiment dopĺňali o ďalšie produkty. Dnes má MARK face and body v ponuke okrem telovej kozmetiky prípravky pre rôzne typy pleti, vlasovú kozmetiku a starostlivosť pre pánov. „Tiež sme doplnili prírodné produkty pre problematickú pleť.“

Vďaka tomu, že značka používa čisté aktívne látky bez zbytočných aditív, si ten svoj ideálny produkt nájdu ľudia, ktorých trápia akné, ekzémy a suchá pokožka, ako aj tí, ktorí majú seboreu alebo problematickú vlasovú pokožku.

Starostlivosť o telo a pokožku

Blahodarné účinky kávy a zeleného čaju

Káva a zelený čaj majú niečo spoločné – kofeín. Ten sa vyznačuje stimulačnými účinkami, prekrvuje pokožku, zmierňuje vytváranie celulitídy a podporuje rast vlasov. Zlepšenie pokožky uvidíte už po niekoľkých dňoch. Obľúbené kávové pílingy sú dostupné s viacerými arómami, napríklad s kokosovou či citrusovou, a doprajú ideálny relax celému telu.

Zelený čaj je veľmi účinný bojovník proti akné, potláča kožné zápaly a zároveň je to skvelý prostriedok na prevenciu starnutia pokožky. V produktoch MARK nájdete aj aktívne látky na prírodnej báze, ktoré majú klinickými štúdiami preukázané účinky. Pomáhajú tak zabojovať so špecifickými problémami, napríklad s celulitídou.

Najuniverzálnejší prípravok je pleťový olej

Podľa mňa je pleťový olej asi najuniverzálnejší prípravok v starostlivosti o pokožku. Ak si vyberiete ten, ktorý vám najviac vyhovuje, vyživí a postará sa o celé vaše telo doslova od hlavy až po päty – o suché vlasy, vrásky, jazvičky, strie či ochabnutú a mdlú pleť. Treba si však vyberať kvalitné oleje bio pôvodu a pripravené lisovaním za studena,“ dopĺňa Andrea Janitor.

Je potrebné si uvedomiť, že oleje samy o sebe nie sú hydratačný prvok, ich výhodou je, že uzamknú vlhkosť v pokožke a udržujú jej hydratáciu. Medzi univerzálne oleje patria napríklad arganový a kávový olej. Pomáhajú nielen zachovať mladistvý vzhľad, ale aj pri liečbe rôznych kožných problémov.

MARK Prebiotic HYALURONIC SERUM Age Therapy
MARK Prebiotic HYALURONIC SERUM Age Therapy
Hydratačné sérum je prioritnou voľbou pre zachovanie mladosti a žiarivosti pleti. K tomu dopomáha ružová voda, aloe vera, inulín a hodvábny proteín.
MARK Green Tea Face Mask
MARK Green Tea Face Mask
Maska je určená na mastnú pleť a pomáha riešiť problémy s akné a kožnými infekciami. Je inšpirovaná indickou tradíciou, odstraňuje toxíny z pokožky a dodáva jej zdravý a svieži vzhľad.

Nájdete ich u nás v pleťových a telových olejoch, aj v šľahaných telových maslách. Viac sa dozviete na www.markscrub.com.


Text: RELAX
Foto: MARK, Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu