Venujte sa vášmu obľúbenému športu naplno 

20. decembra 2023
Počasie ideálne na skialpinizmus

Či už je šport dennodennou súčasťou vášho života, alebo sa mu venujete len rekreačne, najdôležitejšie je užívať si ho. Ako nájsť športovú aktivitu, ktorá vás naozaj baví?   

V prvom rade je najdôležitejšie nenechať sa odradiť. Pri hľadaní obľúbeného športu niektorí ľudia prechádzajú dlhším procesom skúšania a hľadania, čo môže byť miestami demotivujúce. Odpovedzte si ale najprv na niekoľko otázok.  

Radšej športujete sami, alebo s niekým? 

Ak radšej športujete sami, vyskúšajte aktivity pre jednotlivcov. Môžete skúsiť beh, bicykel, plávanie či lyžovanie. Naopak, ak ste veľmi spoločenskí aj v športovej oblasti, vyskúšajte squash, volejbal alebo tenis.  

Bavia vás dynamické športové aktivity?  

Ak áno, tak športy, kde sa kombinuje beh, môžu byť pre vás to pravé. Dokonca postupne môžete viac trénovať svoj dych a celkový výkon a vnímať zásadný posun v tom, čo dokáže vaše telo.  

Chcete si spevniť telo?  

V takom prípade vyskúšajte jogu, lezenie, pilates, alebo sa vyberte do fitnescentra. Ak do fitka prichádzate prvýkrát, nenechajte sa odradiť, radšej si rezervujte tréning s osobným trénerom, ktorý vám ukáže správnu techniku cvikov a namotivuje vás k lepším výkonom. Populárne sú aj rôzne formy cvičení s vlastnou váhou.  

Ste letný alebo zimný typ?  

Ak sa po celý rok tešíte na zimu a sneh, nie je o čom, využite to a nájdite svoju obľúbenú aktivitu na zimné mesiace. Možno vás budú baviť lyže, ľadové korčule alebo bežky. Ak, naopak, milujete teplo a slnko, možno si užijete paddleboard alebo plávanie v jazere.  

Vonku alebo vo vnútri?  

Vďaka viacerým exteriérovým športovým aktivitám dokážete spoznať kus krajiny. To sa týka napríklad vytrvalostných behov, cyklistiky alebo turistiky. A naopak, ak ste interiérový typ, baviť vás môžu halové športy alebo fitko.  

Bez ohľadu na to, akú aktivitu si vyberiete, je dôležité, aby ste pri nej pociťovali aj fyzický komfort. Ten zahŕňa kvalitné oblečenie, dostatočnú hydratáciu a kvalitný zrak. Každý, kto športoval s okuliarmi alebo očnými šošovkami, potvrdí, že to vie byť poriadne nepraktické. Vyskúšajte laserovú operáciu očí vo VESELY | Očná klinika a možno aj vďaka nej objavíte radosť z doteraz nepoznaných športových aktivít.  

Viac informácií získate na: www.veselyok.com.  


Text: RELAX
Foto: Shutterstock

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu