Nezabúdajte na pitný režim. Ale s minerálmi či ovocím

30. júna 2017
Pitný režim. Foto: Shutterstock

Akonáhle sa začnú teploty šplhať k tridsiatkam, všade počúvame o potrebe pitného režimu. Je to správne, naše telo potrebuje tekutiny na správne fungovanie, ale tiež nie je jedno, čo pijeme.

Nielen v lete, ale po celý rok, by sme mali siahať aj po minerálnych vodách.

Práve minerálna voda Budiš nahrádza nedostatok minerálov v tele a vhodne dopĺňa ich dennú potrebu. Je preto ideálnou súčasťou letného pitného režimu. Priaznivo pôsobí na tráviaci trakt, dýchací systém a činnosť obličiek. Vhodne dopĺňa dennú potrebu vápnika, čím pôsobí preventívne proti vzniku osteoporózy.

Doprajte si preto počas leta minerálnu vodu Budiš, ktorá nielen božsky chutí, ale je i mimoriadne vhodná najmä po športovom výkone. Keď ju raz začnete piť. Neviete s tým prestať!

Pri pitnom režime by sme však nemali zabúdať ani na magnézium. Výskumy totiž stále ukazujú, že ho neprijímame dostatok. Jeho nedostatok spôsobuje problémy s koncentráciou, búšenie srdca, vysoký tlak, poruchy zažívacieho traktu, náladovosť, nervozitu, ale tiež únavu, poruchy spánku či svalové kŕče. Potrebná denná dávka sa pohybuje okolo 300-400 mg.

Prijaté magnézium však neznamená aj vstrebané. Práve preto je nevyhnutný vápnik, a to ideálne v optimálnom pomere 1:3. Najefektívnejším spôsobom ako oba minerály telu dodať, je pitie vody. Z nej sa vstrebe až takmer 60 percent magnézia, pričom zo stravy a výživových doplnkov len 30-40 percent. Tieto dva minerály by nemali fungovať jeden bez druhého, a v takomto pomere ich ponúka slovenská magnéziová voda Gemerka.

Pitný režim v lete, to nie sú len minerály, ale aj chuť čerstvého ovocia a osvieženie. Aj preto milovníci Bubbleology môžu ochutnať edíciu drinkov FruitTea, v ktorej zákazníkom ponúka čerstvý čaj so šťavnatým ovocím. Ak máte radi kvalitný sypaný čaj s kúskami pomaranča, či citróna, potom FruitTea je pre vás v lete to pravé.

Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu